Strakoničtí házenkáři prohráli na závěr přípravy tři utkání na turnaji v Kuřimi

Příprava A-týmu mužů

Poslední herní přípravu před startem nového ročníku Chance extraligy za sebou mají strakoničtí házenkáři. Od pátku 23. do neděle 25. srpna se účastnili turnaje Hotel Vista Cup v Kuřimi, kde odehráli tři utkání. Všechna tři však prohráli a skončili poslední, vítězem se stal domácí SKKP Brno.

SKKP Brno – Strakonice 37:22 (18:9). Brno vyrukovalo s tím nejlepším, Strakoničtí se drželi jen deset minut. Na posíleného soupeře, který bude jejich protivníkem i v sezoně, nestačili.

ŠKP Bratislava – Strakonice 35:31 (23:18). Bratislava v minulé sezoně skončila na 8. místě nejvyšší slovenské soutěže. Strakonicím se nepovedl první poločas, kdy hodně inkasovaly. Ale po zlepšené obraně ve druhé půli výsledek alespoň lehce korigovaly. Hráči udělali obrovské množství technických chyb.

Házenkářská akademie Olomouckého kraje – Strakonice 27:25 (12:12). Výsledek byl ovlivněn neproměňováním šancí Jihočechů. Hráči měli ve statistice 26 nevyužitých šancí, což byl důvod porážky. K tomu udělali devět technických chyb.

Branky celkem: Němec 20, A. Nejdl 11, M. Nejdl 7, Bernhard, J. Vondra, Michal Tíkal 6, Fencl 5, F. Lukeš, Landsinger 4, K. Lukeš, Bičiště 3, Samek 2, Koudelka 1, v brance byli Mráz a Mirek Tíkal.

Konečné pořadí: 1. SKKP Handball Brno, 2. Házenkářská akademie Olomouckého kraje, 3. ŠKP Bratislava, 4. HBC Strakonice 1921.