Starší dorostenky HBC ztratily pětigólový náskok, nakonec vybojovaly bod

I. liga starších dorostenek

První bod vybojovaly starší dorostenky HBC Strakonice 1921. Ve 3. kole první ligy se v sobotu 21. září rozešly smírně s Jindřichovým Hradcem. Na jeho hřišti remizovaly 26:26 (12:13) a po dvou odehraných zápasech jim patří osmá příčka.

Od začátku se skóre přelévalo, týmy se střídaly ve vedení. Více ale za delší konec provazu tahala domácí děvčata, která nakonec poločas těsně vyhrála. V tom druhém ale naopak byly vpředu Strakonice, které ve 35. minutě vedly 18:14. Soupeřky se přiblížily na gól, hostující družstvo odskočilo ve 48. minutě na pětibrankový rozdíl – stav 18:23.

Pět minut před koncem však bylo vyrovnáno na 24:24 a vzápětí šel domácí celek do vedení. Za stavu 26:25 oba týmy neproměnily sedmičku, o vyrovnání a dělbu bodů se nakonec postarala Nikola Benešová trefou v předposlední minutě.

I. liga starších dorostenek – 3. kolo: Jindřichův Hradec – Strakonice 26:26 (13:12). Branky: Neidrová 15 (4) – Benešová 8, N. Švecová 7 (1), Houšková 7, Matějková 2, Harantová, E. Remešová 1. Rozhodčí: Jakubů, Ledvinka. Vyloučení: 5:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:1. Diváků: 92.