Mladší dorostenci vyhráli i třetí zápas. Doma porazili Talent Plzeň B o jediný gól

II. liga mladších dorostenců

Po třetí v řadě vítězně! Mladší dorostenci Strakonic zvládli i zápas 3. kola druhé ligy za plný počet bodů, i když tentokrát vyhráli jen těsně. Po Slavii VŠ Plzeň si v sobotu 28. září poradili s dalším soupeřem ze západočeské metropole – Talentem Škoda JS Plzeň B. Ten porazili 33:32 (16:17) a jsou v čele tabulky.

V prvním dějství byli po většinu času na koni hosté, ale domácí se drželi na dostřel. Poprvé se ujali vedení ve 24. minutě (12:11), aby následně zvýšili náskok na dvě branky. Jenže soupeř vyrovnal a byl to pak znovu on, kdo byl o krok vpředu, což platilo i na konci úvodního poločasu.

Na začátku toho druhého Plzeňští utekli na rozdíl pěti gólů (stav 16:11, 17:22 a 19:24), ovšem čtyřmi trefami v řadě se Strakoničtí vrátili do hry a na začátku 43. minuty to bylo 23:24. V tu dobu už hosté hráli bez nejlepšího střelce Angela Adama Stuchla, který viděl červenou kartu.

Jihočechům se povedlo několikrát vyrovnat, ale Plzeňští vždy odskočili na rozdíl jednoho až dvou gólů. V 53. minutě byl stav 30:31, pak dvěma brankami domácí otočili, ale soupeř tři a půl minuty před koncem srovnal. Necelou půlminutu poté se prosadil Jakub Kobliha a vsítil vítěznou trefu Strakonic – 33:32. Poslední možnost vyrovnat měli Západočeši po čase, kdy dostali k dispozici volný hod, ten však domácí zblokovali a mohli se tak radovat z výhry.

II. liga mladších dorostenců – 3. kolo: Strakonice – Talent Škoda JS Plzeň B 33:32 (16:17). Branky: M. Vondra 8, Večeřa 7, Kobliha 5, Hrdlička 4, Hokr 3 (2), L. Bilík 3, Korec 2, Panuška 1 – Stuchl 10. Rozhodčí: Šulc, Větrovský. Vyloučení: 2:4. ŽK: 1:0. ČK: 0:1 (41. Stuchl za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 2:1. Diváků: 47.