Absolutní herní kolaps celého týmu, uvedl kouč po první prohře starších dorostenek

II. liga starších dorostenek

Stále bez porážky? To už neplatí. Strakonické starší dorostenky poprvé v sezoně našly přemožitele. V 16. kole druhé ligy se jím v neděli 25. února staly Rokycany, čtvrtý tým tabulky. Jihočešky na jejich hřišti padly těsně 24:25 (11:11) a soutěži tak vévodí už jen s jednobodovým náskokem.

Domácí tým od začátku vedl, soupeřky držel na dvou až tříbrankovém rozdílu. Až v závěru prvního dějství se Strakonicím povedlo vyrovnat nejprve na 10:10 a poté na 11:11. Vstup do druhé půle jim ale totálně nevyšel, na začátku 37. minuty byl stav rázem 17:12. Jihočešky se však v dalším průběhu dokázaly vrátit do hry a v 52. minutě znovu srovnaly na 21:21.

V 57. minutě se dokonce poprvé dostaly do vedení (stav 23:24), jenže soupeřky srovnaly. Na konci 59. minuty pak odmítla Eliška Harantová znovu poslat tým do vedení, když neproměnila sedmičku. A tak půl minuty po ní udeřily domácí Rokycany a těsný náskok už ve zbývajícím čase udržely.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Neuvěřitelný výpadek. Absolutní herní kolaps celého týmu. Takto bych asi popsal své pocity a zhodnotil zápas s Rokycany. Soupeř neměl rozhodně co ztratit. Hrál aktivně, nebojácně a po několika pěkných akcí s velkou chutí. Chutí nás porazit. Naše profesorské pojetí hry končilo buďto na skvělé obraně, nebo výborné brankářce. Rokycany měly ulehčenou práci díky našemu nedůrazu a skoro žádnému rychlejšímu pohybu. Nekoncentrovanost v úvodu, odevzdanost v určitých momentech utkání a nervozita v závěru. To vše se v součtu rovná prohře. Domácím gratulujeme k výhře.“

II. liga starších dorostenek – 16. kolo: Rokycany – Strakonice 25:24 (11:11). Branky: Vildmanová 7 – N. Švecová 6 (1), Houšková 5, Harantová 4 (2), Stranevová, N. Benešová 3, Horažďovská 2, E. Remešová 1. Rozhodčí: Měšťánek, Sláma. Vyloučení: 3:1. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 0:3. Diváků: 41.