Béčko mužů doma deklasovalo Pardubice, nasázelo jim bezmála pět desítek gólů

II. liga mužů

Pohodovou výhru si v 5. kole druhé ligy připsalo béčko strakonických házenkářů. V utkání bohatém na góly, kterých diváci viděli jedenaosmdesát, přestříleli Jihočeši v sobotu 14. října doma Pardubice 48:33 (20:16). V tabulce jim patří třetí příčka s šesti body.

Hosté přijeli jen s osmi hráči, což bylo na průběhu znát. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a už v 10. minutě vedli 10:3. Za dalších deset minut už byl rozdíle devítigólový (16:7), jenže v další desetiminutovce už dokázali skórovat jen čtyřikrát, naopak soupeř devětkrát a přiblížil se do přestávky na pouhé čtyři trefy.

Druhé dějství však domácí začali stejně výborně jako to první, za deset minut vsítili jedenáct gólů, Pardubičtí pouze čtyři. A tak ve 40. minutě byl stav 31:20. Následující necelá šestiminutovka vyzněla pro Strakonické v poměru 6:2 a průběžné skóre narostlo na 37:22. Ve zbylé čtvrthodině zaznamenaly oba týmy po 11 trefách, takže rozdíl zůstal patnáctibrankový.

Komentář zaskakujícího trenéra Michala Fencla: „Soupeř přijel jen s dvěma hráči na střídání, my jsme naopak měli plnou lavičku. Úkol zněl tedy jasně – přeběhat hosty a dát jim co nejvíc gólů, současně ale také co nejméně inkasovat. To druhé se moc nepovedlo. Obdržet od takového soupeře přes třicet gólů je opravdu dost. V útoku to bylo ale dobré. Bylo to týmové vítězství, všichni hráči dostali na hřišti stejně času.“

II. liga mužů – 5. kolo: Strakonice – Pardubice 48:33 (20:16). Branky: Zdychynec 8, Michal Tíkal 6, Koudelka, Strnad 5, Hackl, Mošovský, K. Lukeš 4, Rejžek 3, Chodl, Novák, J. Vondra, Lysenko 2, M. Bilík 1 – Padevět 11 (3). Rozhodčí: Sovová, Pražák. Vyloučení: 1:1. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 0:4. Diváků: 124.