Béčko mužů doplatilo na neproměňování šancí, Novému Veselí B podlehlo o 14 gólů

II. liga mužů

Po zvládnutém domácím jihočeském derby podruhé béčko strakonických mužů před svými fanoušky nebodovalo. Naopak utrpělo vysokou porážku. V sobotu 30. září v rámci 3. kola druhé ligy podlehlo rezervě Nového Veselí 22:36 (11:18). Hrdinou hostů byl brankář Jan Dufka.

Soupeř z Vysočiny začal u Otavy zostra a hned si vypracoval náskok 4:0, v 9. minutě vedl 6:1. V útoku se mu dařilo i v dalším průběhu, na rozdíl od domácích, a tak ve 22. minutě vedl už 14:6. Následujících necelých pět minut ale patřilo Strakonickým, kteří tento úsek vyhráli 5:1 a stáhli na 11:15. Jenže do přestávky pak třikrát inkasovali a sami se neprosadili. Doplatili na neproměňování šancí, hostující brankář chytal výborně.

Hned po změně stran Nové Veselí začalo opět tříbrankovou šňůrou a odskočilo na rozdíl deseti branek (11:21). Ten už si víceméně stále udržovalo a do závěrečného hvizdu ho ještě navýšilo, takže manko Jihočechů narostlo na 14 gólů. V dresu béčka poprvé nastoupil Tomáš Pek, bývalý kapitán A-týmu, v němž skončil po minulé sezoně. Znovu se tak v jednom týmu sešel s dlouholetým kapitánem Martinem Mošovským.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Hlavní příčinou vysoké prohry bylo neproměňování jasných gólových šancí. Herně jsme se Novému Veselí dokázali vyrovnat, ale nezužitkovali jsme vytvořené příležitosti, což rozhodlo. Nedávali jsme z brankoviště, z křídel, z proskoků. Jestli byl gólman tak dobrý, nebo my v zakončení málo důslední, těžko říct. Každopádně brankář hostů byl hvězdou utkání. Z našeho družstva bych vyzdvihl výkon Petra Klimeše v obraně i v útoku, velice se mi líbil.“

FAKTA

II. liga mužů – 3. kolo: Strakonice B – Nové Veselí B 22:36 (11:18). Branky: Mošovský 5 (1), K. Lukeš 4, F. Lukeš, Michal Tíkal 3, Zdychynec, Pek 2, Kojan, Hackl, Klimeš 1 – Horáček 14. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 1:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:1. Diváků: 120.