Béčko mužů s Vršovicemi jen remizovalo, výhru ztratilo gólem ze sedmičky po čase

II. liga mužů

Gólem ze sedmičky po čase přišli hráči strakonického béčka mužů o domácí vítězství nad Lokomotivou Vršovice. V sobotu 28. října se tak se soupeřem z Prahy v rámci 7. kola druhé ligy rozešli smírně 37:37 (18:15). V tabulce jim patří páté místo se sedmi body.

Jihočeši nastoupili do utkání bez lídra Martina Mošovského. Předvedli ale dobrý výkon a šli si pro dva body. Odpovídalo tomu celých padesát minut hry, kdy si udržovali stále několikabrankové vedení. V první půli vedli nejvíce o šest gólů (10:4 ve 14. minutě), ve druhé o pět branek.

Ještě v 50. minutě měli k dobru čtyři branky (stav 32:28), jenže třemi přesnými zásahy se hosté vzápětí přiblížili na jedinou branku. Domácí znovu odskočili na tři trefy, soupeř se však dotáhl na 36:36. To nejpodstatnější přineslo posledních patnáct sekund. Nejprve v čase 59.48 dal na 37:36 ze sedmičky Jonáš Strnad, Vršovičtí ještě měli čas na jeden útok.

Z něj vystřelili, ale gólmana Pavla Šniagera nepřekonali. Ten v návalu radosti nakopl míč v domnění, že je konec, jenže zbývaly dvě vteřiny. Takže jeho nešťastné gesto rozhodčí vyhodnotili jako nesportovní hru, dostal červenou kartu a Pražané sedmičku. Šimon Malý ji proměnil a rozhodl tak o dělbě bodů.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Podle vývoje utkání pro nás byla remíza ztráta. Hráli jsme zejména v první půli dobře v obraně, výborně zachytal Matěj Švec, měl padesátiprocentní úspěšnost zákroků. Bohužel nám nevyšla poslední desetiminutovka, kdy jsme byli zbrklí, neproměnili jsme několik šancí a nebyli jsme precizní v obraně. V závěru tak přišlo smolné vyrovnání ze sedmičky po čase. Za ztrátu si můžeme vlastním selháním. S výkonem celého týmu jsem byl přesto spokojený, prostřídal jsem celou lavičku. Každý se podílel na dobrém průběhu, pochvala patří celému mužstvu. S obrovskou chutí hrál Michal Tíkal.“

II. liga mužů – 7. kolo: Strakonice B – Lokomotiva Vršovice 37:37 (18:15). Branky: Klimeš 7, K. Lukeš 6 (1), Zdychynec, Michal Tíkal 4, Lysenko 3 (3), Rejžek 3, F. Lukeš, Joza, J. Vondra, Koudelka 2, Strnad 1 (1), M. Bilík 1 – Malý 7 (3). Rozhodčí: Tůma, Moravec. Vyloučení: 4:4. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (60. Šniager). Góly ze sedmiček: 5:4. Diváků: 157.