Béčko sahalo po výhře, remízu pro Třeboň zařídil exstrakonický Dušek

II. liga mužů

Pouhé vteřiny dělily béčko strakonických házenkářů od zisku dvou bodů za vítězství v derby nad Třeboní. Nakonec se lídr tabulky v sobotu 9. listopadu v rámci 7. kola II. ligy rozešel s druhým v pořadí smírně 33:33 (21:17). Bylo to podruhé v sezoně, kdy mužstvo od Otavy ztratilo náskok a místo výhry remizovalo. Tentokrát ztratilo vítězství tři sekundy před závěrečnou sirénou a připravil je o něj exstrakonický Jaroslav Dušek, který po angažmá ve Strakonicích zakotvil v Třeboni, kde je hrajícím trenérem. Strakonickým tentokrát chyběl zraněný Michal Zbíral.

Zápas přinesl vyrovnanou a strhující bitvu, na soupeřích bylo znát, že jde o souboj jihočeských rivalů. Vpředu byli povětšinou domácí. V 19. minutě byl stav naposledy vyrovnaný, a to 12:12. Do přestávky Strakoničtí vytáhli náskok až na čtyři branky (21:17). Po obrátce vedli až o pět gólů, ale ve 45. minutě se Jiskra dotáhla na rozdíl jediné trefy. V 54. minutě dal na 30:30 Dušek, následně z trháku vrátil domácím vedení Zdychynec. Po něm přidal v 57. minutě gól Brůček a zdálo se, že si domácí dva body pohlídají.

Drama vrcholilo a to hlavní mělo teprve přijít. Snížení zařídil Baierling, na což reagoval na konci 58. minutě Fencl – 33:31. Chvíli po něm ze sedmičky vrátil Jiskru opět do hry Baierling a protože béčko dopředu nic nevymyslelo, zbylo hostům na poslední útok 25 sekund.

Čas ubíhal a 11 vteřin před sirénou byl vyloučen Marienka, který se po třech měsících strávených pracovně v zahraničí vrátil a obnovenou premiéru si odbyl za rezervu. I tento krátký časový úsek hosté využili, když se do zakončení probil zmíněný Dušek a tři sekundy před koncem dal výsledku konečnou podobu 33:33.

FAKTA

II. liga mužů – 7. kolo: Strakonice B – Třeboň 33:33 (21:17). Branky: Lukáš Fencl 12, Filip Zdychynec 10, Samuel Miklas 3, Jan Schwarz, Filip Lukeš, Petr Brůček, Roman Marienka 2, dále hráli Aleš Kvěch, Štěpán Kalbáč, Jiří Prechtl a Adam Vrchlavský, brankáři Petr Šejvl a Martin Smolej – Baierling 8 (2), Dušek, J. Neužil 7, Brchaň 4, Povolný, Volf 3, Zahradník 1. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Vyloučení: 2:2. ŽK: 2:2. Góly ze sedmiček: 0:2. Diváků: 180.