Dorost vyhrál v dohrávce první půli, ale nakonec odjel z Havlíčkova Brodu poražen

II. liga mladších dorostenců

Do jarní části druhé ligy vstoupili strakoničtí mladší dorostenci podzimní dohrávkou. V sobotu 3. února se v rámci 11. kola představili na hřišti Havlíčkova Brodu, kde sice zvládli první poločas, ale ne už ten druhý a nakonec tak odjeli poraženi 25:29 (15:13). Byla to jejich třetí porážka v sezoně, a to od soupeře, který měl do té doby pouze šest bodů. Jihočeši tak vstupují do odvetné části ze třetího místa se 14 body na kontě.

Zápas byl od začátku vyrovnaný. Hosté si sice rychle vybudovali tříbrankový náskok, ale stejně rychle o něj přišli a pak se týmy střídaly ve vedení. Od 20. minuty se duel lépe vyvíjel pro Strakonické, kteří opět vedli o tři góly, v poločase nakonec o dva. Jenže vstup do druhého dějství jim vůbec nevyšel, úvodních devět minut se vůbec neprosadili a domácí tak otočili na 18:15.

Následně soupeř vedl o gól až dva, ale v 53. minutě bylo srovnáno – 22:22. Jenže následné čtyři inkasované branky za necelé tři minuty a opět žádná vstřelená rozhodly o vítězství domácích. Ve zbylém čase to bylo gól za gól a Strakoničtí tak odjeli s prázdnou.

Komentář trenéra Václava Hokra: „V prvním poločase se nám dařila obranná fáze podpořená útokem. Bohužel jsme nezvládli nástup do druhé půle, vinou technických chyb a neproměněných šancí jsme soupeři dovolili otočit zápas. První gól jsme dali až ve 40. minutě. Výkon družstva neodpovídal možnostem. Pochvalu zaslouží pouze Jirka Hála v brance a David Večeřa za vynikající obranu.“

II. liga mladších dorostenců – 11. kolo: Havlíčkův Brod – Strakonice 29:25 (13:15). Branky: Ondrouch 7 – Hrdlička 7 (1), Panuška, L. Bilík 5, Korec 4, Kobliha 3, Vršecký 1. Rozhodčí: Beneš, Kubis. Vyloučení: 3:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 0:1. Diváků: 35.