Dorost vzdoroval lídrovi, nakonec ve Šťáhlavech těsně prohrál

Poprvé na jaře bez bodu. Druholigoví mladší dorostenci HBC v odvetné části poznali prvního přemožitele, a to po pěti zápasech. Po dvou remízách a třech vítězstvích nestačili v sobotu 30. března v rámci 17. kola na vedoucí Šťáhlavy, které dosud ztratily jen jednou porážkou. Strakoničtí jim ale byli rovnocenným soupeřem a pokud by se k nim přiklonilo více štěstí, mohli pomýšlet na bodový zisk. Ovšem odjeli poraženi 26:28 (13:15).

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Na půdě dosavadního lídra jsme odehráli jedno z nejlepších utkání za našeho působení v této soutěži. I přes porážku jsme odcházeli se vztyčenou hlavou a při troše štěstí mohlo být ještě radostněji. Po většinu první půle jsme byli o krok před domácími, kteří dali podobu poločasovému skóre až dvěma trefami před klaksonem. Hráli jsme dobře, líbivě, povedla se řada kombinací do pivota. Bohužel jsme nedokázali ubránit domácího Sedláčka, který skóroval i přes poloosobní obranu nejčastěji z rozehraného volného hodu. Když v úvodu druhé části domácí zvýšili na 19:14, zdálo se, že naší ´družince´ s jedním mužem na střídání ´došlo´ a je rozhodnuto. Nebylo! Osm minut před koncem jsme dokázali snížit na 24:23. I přes znatelný úbytek sil jsme zabojovali o body, které by jen podtrhly naše skvělé vystoupení. Nevyhrál lepší tým, ale Sedláček, autor dvanácti gólů, a spol.“

II. liga mladších dorostenců – 17. kolo: Šťáhlavy – Strakonice 28:26 (15:13). Branky: Sedláček 12 (1) – Kalbáč 10 (1), M. Nejdl, Lysenko 6, Čarek 3, Joza 1, dále hráli Zahrádka (B), Moroz, Beneš, Čarek. Rozhodčí: Řeháček, Tůma. Vyloučení: 3:2. ŽK: 1:3. Góly ze sedmiček: 1:1. Diváků: 89.

V sobotu 6. dubna narazí tým od Otavy na předposlední Jablonec nad Nisou, který ve své hale přivítá v 15 hodin.