Dorostenci našli druhého přemožitele, doma nestačili na Talent Plzeň B

II. liga mladších dorostenců

Sedmizápasová vítězná šňůra strakonických mladších dorostenců v sobotu 25. listopadu skončila. V předposledním podzimním 10. kole druhé ligy podlehli béčku Talentu Plzeň 26:28 (11:13) a v tabulce klesli na třetí místo. Na druhé příčce je vystřídali právě Plzeňští.

Strakoničtí celý zápas dotahovali. V 10. minutě prohrávali už 2:6, když neproměnili mimo jiné dvě sedmičky. Tři minuty před přestávkou se dotáhli na rozdíl jediné branky (9:10), ale soupeř ještě třikrát odskočil na rozdíl dvou gólů. Začátek druhé půle patřil Západočechům, kteří úvodní pětiminutovku vyhráli 6:2 a ve 39. minutě vedli 21:14.

Následně domácí nevyužili opět sedmičku (třetí v zápase), ale potom se jim podařilo skórovat pětkrát v řadě (z toho jednou ze sedmičky), takže ve 46. minutě byl stav rázem 19:21. Za chvíli Strakoničtí stáhli na 21:22, soupeř se pak prosadil třikrát v řadě, Jihočeši dvakrát. Za stavu 23:26 v 55. minutě opět domácí nevyužili sedmimetrový hod a i když zbývající pasáž ovládli v poměru 3:2, nestačili nakonec doma na druhého soupeře.

Komentář trenéra Davida Bičištěho: „Vstup do utkání jsme měli špatný. Po celý zápas nás trápila střelecká úspěšnost a nevynucené technické chyby. V utkání jsme měli několik fází, kdy jsme soupeře dokázali svojí obranou donutit k chybě nebo nepřipravené střelbě, ale nedokázali jsme to následně potrestat v podobě gólů. Klukům se nedala upřít bojovnost, jenže z nepochopitelného důvodu jsme tvořili chyby, na které vůbec nejsme zvyklí. Musíme se naučit zachovat chladnou hlavu a i ve vypjatých situacích mít nadhled.“

II. liga mladších dorostenců – 10. kolo: Strakonice – Talent Plzeň B 26:28 (11:13). Branky: Hrdlička 7 (1), L. Bilík 7, Korec 5 (1), Panuška 3, Kobliha 2, Večeřa, Hokr 1 – Vladař 8 (1). Rozhodčí: Artl, Navrátil. Vyloučení: 3:6. ŽK: 0:3. Góly ze sedmiček: 2:2. Diváků: 68.