Dorostenecké týmy bodovaly naplno, béčko mužů smolně prohrálo

II. liga mužů, II. liga mladších dorostenců, II. liga mladších dorostenek

Z šesti možných bodů přibyly čtyři. Po mladších dorostenkách vstoupily do odvetné části také další ligové celky HBC Strakonice 1921, a to druholigoví muži a druholigoví mladší dorostenci. V sobotu 22. února se podruhé na jaře doma představily dorostenky a neměly problém, poslední Ledeč nad Sázavou rozstřílely 41:14 (18:8). Jsou druhé o bod za Mostem B, mají však odehráno o zápas navíc.

O den později odjely zbylé dva celky do Pardubic, kde dorostenci domácí přehráli 32:24 (16:14), díky čemuž se udrželi v tabulce druzí. Následně mělo utkání s východočeským soupeřem na zisk dvou bodů rozehrané i béčko mužů, jenže nakonec smolně prohrálo o jediný gól 20:21 (12:9) a spadlo ze třetí na čtvrtou pozici.

II. liga mužů – 12. kolo: Pardubice – Strakonice B 21:20 (9:12). Branky: Zdychynec 9, Miklas 6, Schwarz 2 (2), F. Lukeš, Brůček, Kvěch 1. Rozhodčí: Dostál, Kříženecký. Vyloučení: 4:5. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 3:2. Diváků: 46.

Roman Nejdl, trenér: „Fantastické utkání s nešťastným koncem odehrála hrstka statečných proti druhému týmu tabulky. Měl jsem k dispozici pouze dvě spojky – v tomto duelu vynikajícího Filipa Zdychynce a netrénujícího Aleše Kvěcha. Doplnil je křídelník Sam Miklas a k důležitým šesti brankám přidal i výbornou obranu na 1-5. A pak už jen tři křídla, dva pivoty a moje maličkost. Trénování se změnilo v šachy, kdo jak může se silami, kdo koho zastoupí, jak pošetřit čas a drahocenné síly, které s blížícím se koncem rychle ubývaly. Ještě jsem zapomněl na jednu velmi důležitou osobu, a tou byl skvělý Petr Šejvl mezi tyčemi. Zásluhou jeho jistých zákroků a precizní obraně, a velmi zodpovědné útočné hře, jsme domácí dokonale zaskočili, Filip nastřílel šest gólů a zrodilo se poločasové vedení 12:9. Náskok o dvě branky jsme udržovali až do 48. minuty (15:17). To už domácí hráli na Zdychyho osobku a jakékoliv jeho uvolnění do střelby okořenili dávkou úderů na solar. Nepotrestaných. Inu tak se hájí nejlepší hráči, páni rozhodčí. V 54. minutě domácí otočili na 18:17. V posledních pěti minutách jsme za naši ´tvrdou hru´ vyfasovali dvě vyloučení (Zdychynec, Miklas), přesto jsme dokázali srovnat na 20:20. Soupeř v přesilovce dal 21:20. Poslední útok již bez možnosti time outu skončil devítkou a… Prohra. Škoda, zasloužili jsme si vyhrát, ale i bodík bychom do ´Strak´ uvezli.“

II. liga mladších dorostenců – 12. kolo: Pardubice – Strakonice 24:32 (14:16). Branky: Marek Nejdl 11, Martin Němec 4, Michal Tíkal, Adam Beneš, František Kojan 3, Adam Novák, Ondřej Rataj 2, Oleh Lysenko, Roman Rejžek 1 a debutující starší žák Mikuláš Bilík 1 (1/1), brankáři Matěj Švec, Bohouš Mára. Rozhodčí: Dostál, Kříženecký. Vyloučení: 1:2. ŽK: 2:2. Góly ze sedmiček: 3:1. Diváků: 36.

Roman Nejdl, trenér: „Snad vlivem vítězných přípravných utkání se Šťáhlavami, postavením týmů v tabulce i jednoznačné podzimní výhry (44:15) jsme předvedli velmi nepovedený výkon. Domácí jsme sice po celý zápas nepustili do vedení, ale náš nedůraz, chyby a málo ´šťávy´ je stále drželo na dostřel. Pozitivem jsou pouze dva body a občasné pasáže s dobrou souhrou a důrazným zakončením.“

II. liga mladších dorostenek – 14. kolo: Strakonice – Ledeč nad Sázavou 41:14 (18:8). Branky: Kordíková 11, Vávrová 7 (4), Hanzelínová 7, Divišová 6, Flašková 4, Ťupová 3 (1), Harantová 2, Stranerová 1. Rozhodčí: Barták, Hladký. Vyloučení: 3:7. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (Sechovcová). Góly ze sedmiček: 5:4. Diváků: 45.

Miroslav Vávra, trenér: „Bylo znát, že přijel poslední tým tabulky, který je stále bez bodu. Zápas byl od začátku jednoznačný. Do hry se dostaly všechny hráčky, především ty mladší, naopak do ní nezasáhly zraněné Anežka Kadlecová, Kája Housková a Barbora Plojharová. Pochválit chci Kláru Divišovou, která odehrála jako jediná celých šedesát minut a i přes výron v kotníku to zvládla. V obraně výborně četla hru Eva Kordíková, včas vybíhala a dostala dobré přihrávky, díky čemuž vsítila hodně gólů z rychlých protiútoků.“

Poslední únorovou sobotu se doma od 15 hodin představí dorostenci HBC od 15 hodin, přivítají pátý Mělník. V 19 hodin se pak utkají muži B s poslední Dolní Cerekví. O den později odehrají svůj zápas dorostenky, a to na hřišti pátých Pardubic.