Drama až do konce, dorostenci dva body urvali

Po dvou předchozích porážkách vybojovali starší dorostenci strakonické házené druhé jarní vítězství. V 19. kole II. ligy doma v sobotu 17. března porazili Chodov 26:24, když v poločase prohrávali o gól (11:12). V tabulce je tým sedmý s 15 body.

Bylo znát, že trenér Michal Fencl měl k dispozici tři hráče, kteří jsou věkem stále ještě dorostenci, ale působí už v extraligovém áčku mužů. Trojice Tomáš Samek, Adam Nejdl a Ondřej Landsinger nasázela 17 gólů.

Tým začal utkání bez nich, kouč je chtěl nasadit až na druhou polovinu prvního poločasu. Ale v 9. minutě domácí prohrávali 1:5 a naskočili tedy do hry dříve. „Potom jsme měli převahu a vytvořili jsme si řadu šancí, ale rozchytali jsme hostujícího brankáře, který měl snad úspěšnost padesát procent. Také proto jsme poločas prohráli,“ upřesnil Michal Fencl.

Po obrátce bylo cílem skóre otočit, vytvořit si náskok a ten si pohlídat. Jenže do vedení šli Jihočeši až deset minut před koncem a poté znovu v 57. minutě. „Závěr byl dramatický a otevřený, na rozdíl dvou gólů dal Tomáš Samek až deset vteřin před závěrečným hvizdem,“ konstatoval trenér.

Chodov se podle něj představil jako silný a disciplinovaný soupeř. „Zápas se musel líbit. Pochvala patří trojici extraligových hráčů, k nim se bojovností přidali jen Štěpán Kalbáč a Samuel Miklas,“ zdůraznil Michal Fencl. Výkon dalších hráčů v poli byl podle něj horší…

II. liga starších dorostenců – 19. kolo: Strakonice – Chodov 26:24 (11:12). Branky: Samek 8. A. Nejdl 5 (1), Landsinger, Vaněček 4, Harant, Miklas 2, Brůček 1. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Vyloučení: 3:6. ŽK: 2:2. Góly ze sedmiček: 1:0. Přihlíželo 46 diváků.