Druhé klopýtnutí v sezoně. Starší dorostenky remizovaly s Kobylisy

II. liga starších dorostenek

Podruhé v sezoně zaváhaly. Strakonické starší dorostenky na jaře poprvé ztratily, když v neděli 18. února v rámci 15. kola druhé ligy pouze remizovaly na hřišti Sokola Kobylisy II. 24:24 (12:11). Na podzim klopýtly se stejným soupeřem. Doplatily na neproměňování šancí. Na jejich umístění v čele tabulky se však nic nezměnilo.

V prvním poločase se skóre přelévalo, v úvodní čtvrthodině byly lepší Pražanky, v té další pak Jihočešky. Ty si vypracovaly tříbrankový náskok, který se do přestávky snížil na jednogólový. Po změně stran držely Strakonice vedení, jen dvakrát do 45. minuty domácí celek srovnal.

Ještě tři a půl minuty před koncem lídr tabulky vedl o tři trefy (stav 21:24), ale v čase 58.00 už to bylo jen o gól (23:24) a necelou minutu před závěrečnou sirénou domácí nejlepší střelkyně Nikol Bystrická vyrovnala a stanovila tak konečné skóre na 24:24.

Komentář trenéra Martina Haranta: „S druhou remízou se stejným soupeřem v rámci dlouhodobé soutěže rozhodně spokojeni nejsme. Pravdou je, že se na nás Kobylisy velice dobře připravily a eliminovaly naši velkou zbraň, přechod do rychlého útoku. Obrana nám fungovala relativně dobře, ale střelecky se nám vůbec nedařilo. Zápas mohl skončit vítězstvím minimálně o devět branek, proto opravdu nespokojenost. Přesto jsem rád, že i taková klání mohou holky odehrát. Ne vždycky jde vše snadno.“

II. liga starších dorostenek – 15. kolo: Sokol Kobylisy II. – Strakonice 24:24 (11:12). Branky: Bystrická 8 – N. Švecová 9 (4), Benešová 5, Stranevová, Horažďovská 3, Kreuzerová 2, Harantová, Matějková 1. Rozhodčí: Ledvinka, Tůma. Vyloučení: 2:1. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:4. Diváků: 26.