Eden se proměnil v peklo, mladší dorostenky vysoko podlehly Slavii Praha B

II. liga mladších dorostenek

Mladší dorostenky HBC Strakonice mají teď před sebou náročnou část sezony – jeden kvalitní soupeř za druhým. Zatímco v minulém kole se poměrně se ctí postavily vedoucímu týmu tabulky Slavii VŠ Plzeň, v neděli 17. března vyrazily za soupeřem zvučného jména do Edenu, aby se pokusily vzdorovat záloze Slavie Praha.

Na rozdíl od podzimu, kdy s ní odehrály poměrně vyrovnaný zápas, při odvetě se jim evidentně podlomila kolena ještě dříve než zazněl úvodní hvizd. Nakonec Jihočešky podlehly v 18. kole druhé ligy vysoko 19:41 (8:20) a v tabulce jsou stále deváté.

Úvod sice nenaznačoval, že by si Strakonice přijely pro nářez, vytvořily si možná pět slibných šancí, bohužel se ani jednu nepodařilo proměnit. Tím na hráčky padla deka – začaly kupit obrovské množství technických chyb, odevzdávaly míče soupeřkám do ruky a střelecká úspěšnost byla opravdu tristní. Navíc jim tentokrát nefungovala ani obrana, takže vlastně nebylo kde hledat záchytný bod.

Soupeřky pak každou hostující chybu nemilosrdně trestaly z rychlých protiútoků. Ve 22. minutě tak svítil na ukazateli skóre děsivý stav 12:2, který si Jihočešky zavinily pouze vlastními chybami. Ani druhý poločas nepřinesl zlepšení, a tak se zápasem protrápily až do samotného konce.

Komentář trenérky Evy Krausové: „Musíme sebekriticky přiznat, že nás soupeřky předčily ve všech směrech. My jsme si naopak tentokráte vybraly zápas blbec, kde se nedařilo vůbec nikomu a nic. Proto je třeba na toto utkání co nejrychleji zapomenout a soustředit se na další kvalitní soupeře, kteří nás ještě čekají.“

II. liga mladších dorostenek – 18. kolo: Slavia Praha B – Strakonice 41:19 (20:8). Branky: Háječková 9 – Hejtmánková 6, Nepodalová 4 (2), E. Remešová 4, Vondráková 3, Kozáková, Miklavčičová 1. Rozhodčí: Martoch, Ransdorf. Vyloučení: 1:1. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 1:2. Diváků: 42.