Jičínské prokletí házenkáři Strakonic zlomit nedokázali, prohráli o dvanáct gólů

Chance extraliga

Zlomit nepříznivou bilanci proti neoblíbenému Jičínu se jim nepodařilo. Strakoničtí házenkáři s ním opět prohráli. V rámci 3. kola Chance extraligy mu v neděli 22. září podlehli venku 30:42 (14:19) a v tabulce jsou bez bodu poslední. Mají však ještě utkání k dobru.

Jihočeši se sice ujali vedení, ale jinak měli zápas pod kontrolou domácí. Po čtvrt hodině hry vedli už o čtyři góly (8:4) a vytáhli náskok až na pět branek, ovšem Strakoničtí se dokázali ve 21. minutě dotáhnout na tři trefy (13:10). Za stavu 15:12 pak Jičínští dali tři góly za sebou a odskočili na 18:12. Hosté do přestávky umazali manko o jednu branku.

Brzy po změně stran si domácí vytvořili osmigólový náskok a ve 45. minutě poprvé vedli o deset branek (31:21) a hned vzápětí to bylo dokonce o dvanáct (33:21 ve 46. minutě). Pak se hrálo gól za gól, aby Jičín ze stavu 37:26 udělal rázem 41:26 v 57. minutě. Zbylou část duelu hosté vyhráli 4:1 a mírnili tak vysokou prohru.

Chance extraliga – 3. kolo: HBC Medipoint Jičín – HBC Strakonice 1921 42:30 (19:14). Branky: Drbohlav, Dolejší 8, Matouš 7, Doškář 5 (3), Brádler 4, Ženatý, Hajer 3, Ježek, Hájek 2 – M. Nejdl 7, A. Nejdl 5, Bernhard 4 (3), Němec, J. Vondra, Michal Tíkal 3, K. Lukeš 2, Landsinger, Bičiště, Samek 1. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 6:3. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 202.

Další výsledky: Kopřivnice – Maloměřice Brno 34:33, Zubří – Frýdek-Místek 24:20, Karviná – Nové Veselí 30:21, SKKP Brno – Dukla Praha 34:32, Lovosice – Talent tým Plzeňského kraje 32:30.