Lídr neměl doma problém. Předposlední Jičín B porazil o devět gólů

I. liga mužů

K šesté výhře v sobotu 9. listopadu pohodlně dokráčeli házenkáři Strakonic. V 7. kole I. ligy na domácím hřišti přehráli předposlední Jičín B rozdílem devíti branek 34:25 (19:10) a dál drží první místo v tabulce.

Od začátku bylo jasné, že Jihočechům dva body neuniknou. Na hosty vletěli a v 9. minutě vedli už 7:0, na čemž měl podíl kromě střelců i brankář Filip Kaiser. Ten inkasoval poprvé až na konci 10. minuty, když domácí soupeři připravili vlastní chybou gólovku. V 17. minutě byl stav 11:2, poté se hra vyrovnala a hosté dvakrát stáhli na rozdíl šesti branek, ale do přestávky Strakoničtí vedení navýšili na rozdíl devíti tref, o což se v posledních vteřinách postaral trefou z trháku Tomáš Pek.

Hned v úvodu druhé části dal Jan Kačín dvěma přesnými zásahy na 21:10, následně se až téměř do konce držel mezi týmy desetibrankový rozdíl, domácí vedli maximálně o 11 branek. Ze stavu 30:20 ale udělali vedení 33:21, když se prosadili Jan Kačín a po něm dvakrát Tomáš Samek (to běžela 54. minuta). V 56. minutě bylo skóre 34:23 a Filip Lukeš neproměnil sedmičku, Jičínští vyrovnali a deset sekund před závěrečnou sirénou se prosadili ještě jednou, takže lídra tabulky připravili o desetibrankové vítězství.

I. liga mužů – 7. kolo: HBC Strakonice 1921 – HBC Ronal Jičín B 34:25 (19:10). Branky: Kačín 8 (2), Zdychynec, Fořt 4, Pek, Říha, Samek, Krejčí 3, Fencl, Mošovský, Fliegl 2 – Thorovský 8 (2), Doškář 7 (1), Knittl 5, Vaněk 3, Vávra, Pekař 1. Rozhodčí: Pražák, Šulc. Vyloučení: 4:2. ŽK: 3:4. Góly ze sedmiček: 2:3. Diváků: 300. Nejlepší hráči utkání: Pek – Doškář.