Mladší dorostenci prohráli sedmičkou dvacet sekund před koncem zápasu

II. liga mladších dorostenců

Dvacet sekund dělilo mladší dorostence strakonické házené od bodového zisku. Jenže přišla sedmička soupeře, která je připravila o remízu. Jihočeši tak v neděli 7. dubna v 18. kole druhé ligy utrpěli na hřišti deváté Lokomotivy Vršovice svoji pátou porážku v sezoně, a to 23:24 (11:13). V tabulce jsou třetí o dva body za druhou Plzní B.

Hosté si na začátku utkání udržovali těsné vedení, které v 17. minutě vyrostlo na 9:6. Jenže pak přišel zlom a šest tref domácích znamenalo, že rázem tři branky ztráceli ve 25. minutě Strakoničtí. Dvě minuty před přestávkou se dotáhli na gól (stav 12:11, navíc předtím soupeř nevyužil sedmičku), ale Pražané své vedení následně vylepšili.

Hned po změně stran Vršovičtí odskočili na rozdíl čtyř a následně pěti branek. Od stavu 18:13 se ale Strakonickým povedla čtyřgólová šňůra a byli zpátky ve hře. Na začátku 51. minuty bylo srovnáno na 19:19. Lokomotiva se poté pokaždé ujala vedení, hosté vyrovnali. Smírný stav platil až do poslední minuty, dvacet sekund před závěrečným hvizdem však domácí získali výhodu sedmimetrového hodu a z něj rozhodli o svém těsném vítězství.

Komentář trenéra Davida Bičištěho: „Vstup do utkání jsme měli rozpačitý. Zahození několika vyložených šancí nám neumožnilo ujmout se vedení hned v začátku. Celý zápas jsme vytvářeli nevynucené technické chyby, které soupeře udržovaly ve vedení. Z naší strany velmi nepovedený zápas. Nedokázali jsme se držet nastaveného plánu a v určitých momentech jsme dělali velmi špatná rozhodnutí. V závěru duelu nás soupeř přehrál svojí euforií. V útoku jsme zahráli hluboko pod svoje možnosti.“

FAKTA

II. liga mladších dorostenců – 18. kolo: Lokomotiva Vršovice – Strakonice 24:23 (13:11). Branky: Hlubuček 7 (1) – Hrdlička 7 (2), Panuška 6, Levý 4, L. Bilík 3, Vršecký, Kobliha, Hokr 1. Rozhodčí: Ledvinka, Tůma. Vyloučení: 2:4. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:2.