Mladší dorostenky HBC na úvod sezony podlehly píseckému B-týmu o 12 branek

II. liga mladších dorostenek

Druholigové mladší dorostenky strakonické házené v neděli 8. září vstoupily do nové sezony. V 1. kole zamířily hned k derby do sousedního Písku, kde tamnímu B-týmu podlehly 23:35 (12:15). Písek se pro aktuální ročník spojil s Milevskem, což dává tomuto celku velké šance bojovat o nejvyšší pozice v tabulce.

Úvodní desetiminutovka vypadala poměrně slibně, když Strakonice v 8. minutě vedly 4:1. Poté se ovšem soupeřky dostaly do zápasu a v 11. minutě bylo srovnáno (5:5), naposledy svítila remíza na ukazateli skóre ještě na konci 14. minuty (7:7). Od té chvíle začaly soupeřky tahat za delší konec provazu a hostujícím hráčkám pomalu ubývalo sil. Na začátku třetí desetiminutovky navíc šly do dvojnásobného oslabení, což vyústilo až v pětibrankový rozdíl. Nakonec vyhrál Písek úvodní dějství o tři branky.

Ve druhé půli Strakonice držely krok zhruba deset minut (16:19). Poté jim došly síly, z čehož pramenila řada technických chyb a ztracených míčů darovaných přímo do rukou soupeřkám. A tak během následujících deseti minut už padaly o deset gólů a utkání se snažily pouze „přežít“.

Komentář trenérky Evy Krausové: „Konečný dvanáctibrankový rozdíl je pro nás možná až příliš krutý a zcela neodpovídá situaci na hřišti. Bohužel jsme tentokrát doplatily na omezený kádr ve srovnání se soupeřkami, které měly všechny posty zdvojené podobně kvalitními hráčkami. Současně nám utkání ukázalo fakt, že je potřeba ještě zapracovat na fyzické kondici. I přes nelichotivý výsledek bych chtěla většinu hráček pochválit, že zápas nevzdaly a snažily se bojovat až do konce, byť to bylo na hranici totálního vyčerpání. Speciální pochvalu pak zaslouží brankářka Nela Petrášková, která předvedla povedený výkon a v řadě situací nás podržela.“

II. liga mladších dorostenek – 1. kolo: Písek B – Strakonice 35:23 (15:12). Branky: Šedivá, Šimková 5 – Hejtmánková 7 (2), Uhlíková 5, Vršecká 4, Němcová, Moravcová, E. Remešová 2, Kozáková 1. Rozhodčí: Měšťánek, Lorenc. Vyloučení: 5:5. Bez ŽK. ČK: 1:0 (59. Rokůsková za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 1:2. Diváků: 74.