Mladší dorostenky podlehly v Pardubicích, doplatily na řadu neproměněných šancí

II. liga mladších dorostenek

Zatím asi nejvydařenější utkání sehrály mladší dorostenky Strakonic, ovšem na bodový zisk to opět nestačilo. V sobotu 23. září ve 3. kole druhé ligy podlehly Pardubicím na jejich hřišti, i když tentokrát „jen“ o sedm gólů – 19:26 (7:12).

Vzhledem k tomu, že Pardubice se pohybují ve spodních patrech prozatímní tabulky, cestovaly Jihočešky na půdu soupeřek s jednoznačným cílem – poprat se o první body v soutěži. Utkání se však opět neodvíjelo podle jejich představ. Úvodní desetiminutovka vypadala poměrně slibně, když na konci 12. minuty vedly 6:4.

Pak ovšem přišla dle slov trenérky Evy Krausové naprostá střelecká katastrofa, kdy po zbytek první půle (tedy za 18 minut) dokázaly vstřelit pouze jediný gól. Byl to obrovský festival neproměněných jasných gólových příležitostí z různých pozic včetně dvou sedmimetrových hodů.

Po obrátce se ještě Strakonice pokusily o zvrat, když se podařilo alespoň v určitých pasážích hru zrychlit a vsítit několik branek z rychlých protiútoků. Na menší rozdíl než čtyři branky ale soupeřky už hostující hráčky nepustily.

Komentář trenérky Evy Krausové: „Smutné je, že jsme v podstatě hrály se soupeřkami po celé utkání vyrovnanou partii. Bohužel nakonec jsme se porazily samy, a to kvůli obrovskému množství neproměněných gólových příležitostí. Nicméně úspěchem je, že jsme si tyto šance dokázaly vytvořit, příště už snad budeme střelecky schopnější! Konečný sedmibrankový rozdíl je pro nás nakonec možná až příliš krutý a neodpovídá situaci na hřišti.“

II. liga mladších dorostenek – 3. kolo: Pardubice – Strakonice 26:19 (12:7). Branky: Smolová 10 (1) – Moravcová 4, Němcová 3, Hejtmánková 2 (2), Vondráková, Remešová, Nepodalová, Kozáková 2, Vršecká, Uhlíková 1. Rozhodčí: Kříženecký, Václavík. Vyloučení: 2:3. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 2:2. Diváků: 52.