Muži podlehli mistrovské Plzni o 19 gólů, ve druhé půli byli horší jen o dvě branky

Chance extraliga mužů

Utkání dvou zcela rozdílných poločasů odehráli proti Plzni v rámci 5. kola Chance extraligy strakoničtí házenkáři. Ve čtvrtek 28. září úřadujícímu mistrovi podlehli na domácí půdě rozdílem 19 branek 23:42 (6:23), když první dějství jim vůbec nevyšlo, v tom druhém ale byli maximálně vyrovnaným soupeřem.

Jihočeši nastoupili do utkání bez brankáře a současně kapitána Jindřicha Mráze, který byl zdravotně indisponován. Místo něj tak v brance začal matador Jakub Jareš, který v sezoně plní roli trojky. Poprvé v novém ročníku také do hry na poločas zasáhl Adam Nejdl, kterého trápí dlouhodobé zranění.

Hosté u Otavy od začátku potvrzovali roli favorita. A ihned šlápli plně na plyn. Za úvodních jedenáct minut dovolili domácím pět gólů, když stav byl 5:9, jenže pak až do přestávky inkasovali pouze jedinkrát, a to ve 20. minutě! Hráli důrazně v obraně (navíc za zády měli vynikajícího gólmana Filipa Herajta), útoky dohrávali do jasných pozic, z nich s jistotou zakončovali, a proto byl po první půli stav jednoznačný a pro domácí hrozivý 6:23.

Druhá část vypadala ale úplně jinak. Tempo utkání nijak neopadlo, až do konce se hrála rychlá pohledná házená. S tím rozdílem, že po obrátce se Strakonickým začalo dařit i gólově. A navíc mužstvo podržel v brance nadějný Mirek Tíkal, který naskočil už v průběhu prvního poločasu. Ten chvílemi zavřel svoji svatyni a jeho spoluhráči tak mohli z hrozivého náskoku soupeře ukrajovat.

Úvodní čtyři minuty druhého dějství sice vyhráli Plzeňští 3:0, ale následující úsek do 44. minuty vyzněl pro domácí v poměru 8:2 (!), díky čemu na ukazateli skóre svítil stav 14:28. Následně soupeř nevydařenou sérii utnul a nakonec nasázel víc gólů. Ovšem s druhým poločasem mohl být domácí trenér Michal Zbíral, hráči i fanoušci spokojeni, byli v ní horší o pouhé dvě branky.

V plzeňském dresu se objevili tři exstrakoničtí hráči – Martin Říha, Martin Nový a Leonard Kaplan. Posledně jmenovaný byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. Martin Nový se prosadil sedmkrát a stal se nejlepším střelcem zápasu, Leonard Kaplan skóroval pětkrát, Martin Říha vyšel střelecky naprázdno.

Chance extraliga – 5. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – Talent tým Plzeňského kraje 23:42 (6:23). Branky: Bernhard 5, Fencl 4, Brůha 3, F. Lukeš, Bičiště 2, Wildt 1 (1), Nolč, A. Nejdl, Zdychynec, K. Lukeš, Krejčí, Michal Tíkal 1 – Nový 7, Bláha, Šindelář 6, Kaplan 5, Douda, Šafránek 4, Dubský, Beneš 3, Ćurčić, Kosteski 2. Rozhodčí: Čapek, Veselý. Vyloučení: 4:4. ŽK: 0:2. Góly ze sedmiček: 1:0. Diváků: 220. Nejlepší hráči utkání: Wildt – Kaplan.

Další výsledky: Hranice – Frýdek-Místek 24:26, Maloměřice Brno – Karviná 27:36, Dukla Praha – Jičín 36:27, Lovosice – Nové Veselí 33:27, SKKP Brno – Kopřivnice 26:33. Volno mělo Zubří.