Muži zdolali Hustopeče! Obrat zařídil Kačín, vítězný gól dal Tomáš Nejdl

Mají skalp lídra! Strakoničtí muži svedli dramatickou bitvu s vedoucími Hustopečemi, ze které nakonec vyšli jako vítězové. Soupeře v 18. kole první ligy doma v sobotu 6. dubna po nervydrásajícím průběhu a především závěru porazili těsně 27:26 (12:15). Na druhém místě tak stáhli na Moravany ztrátu na dva body, ovšem ti mají odehráno o jedno utkání méně.

Začátek Jihočechům vůbec nevyšel. V 1. minutě kapitán Martin Mošovský neproměnil sedmičku a ze dvou protiútoků domácí rázem prohrávali 0:2. Neproměňovali jasné šance, teprve v 6. minutě se poprvé prosadil Tomáš Nejdl, který vypomohl z Talentu Plzeň, když snižoval na 1:4. Po necelé čtvrthodině byl stav 3:8, tým od Otavy nadále zahazoval vyložené příležitosti a přidaly se chyby v rozehrávce, hostům navíc dobře chytal brankář.

Přesto byl v 18. minutě stav 6:9 a chvíli nato 8:9. Poté střídající gólman Filip Kaiser zneškodnil soupeři sedmičku, ale inkasoval z dorážky. Chvíli před přestávkou byl stav 11:12 a Strakoničtí mohli srovnat, jenže náskok neproměnili. A rázem ve 29. minutě Hustopeče utekly na rozdíl tří branek (11:14) a udržely ho, když v poslední sekundě prvního dějství daly na 15:12 ve svůj prospěch.

Hned po obrátce se lídr soutěže utrhl až na čtyři branky, jinak si však udržoval dvou až třígólové vedení, ve 43. minutě ještě jednou vedl o čtyři (18:22). Ale už ve 47. minutě se domácí přiblížili na jedinou branku po trefě Tomáše Nejdla (21:22) a v 51. minutě znovu gólem Filipa Zdychynce (24:25). Vyrovnání měl na ruce Tomáš Nejdl, ale vychytal ho gólman. V 53. minutě byl ten samý hráč faulován na šestce při zakončení a domácí dostali výhodu sedmičky, jenže Jan Kačín trefil pouze brankovou konstrukci.

Vše si vynahradil o chvíli později z křídla, kdy vyrovnal na 25:25, takže v 54. minutě se začínalo odznovu. Strakoničtí následně ubránili tři střely hostů, na druhé straně neskóroval Filip Zdychynec, domácí opět neinkasovali a z trháku Jan Kačín poprvé překlopil skóre ve prospěch Jihočechů – 26:25 v 57. minutě. Jenže brzy bylo vyrovnáno.

Drama vrcholilo. Martin Mošovský nastřelil tyč, ale Tomáš Nejdl se v 58. minutě nemýlil, dal na 27:26 a jak se ukázalo, byl to vítězný gól. Minutu a čtyřicet sekund před závěrečným hvizdem zneškodnil pokus Hustopečí brankář Filip Kaiser, jeho spoluhráči ale v útoku za minutu nic nevymysleli, a tak hostům zbylo na vyrovnání 40 sekund. To už necelé tři stovky diváků v hale stály a hnaly své mužstvo k vítězství. Moravané nastřelili tyč a dorážku zlikvidoval opět skvělý Filip Kaiser. Domácí dohrávali v obraně a náskok bojovností takticky uhájili. Přežili i devítku po čase.

FAKTA

I. liga mužů – 18. kolo: HBC Strakonice 1921 – Házená Legata Hustopeče 27:26 (12:15). Branky: Kačín 6 (4), T. Nejdl, Krejčí 6, Zdychynec 5, Samek 3, Fencl 1 – Mrnuštík 9, Strouhal 5 (1), Andrš 4 (1), Semerád 4, Hubáček, Horký 2. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 2:3. ŽK: 3:4. Góly ze sedmiček: 4:2. Diváků: 286. Nejlepší hráč utkání: Zdychynec.