Nejvyšší debakl! Strakoničtí muži doma padli rozdílem 15 gólů

Takový debakl tady ještě nebyl! A zrodil se před domácím publikem. Strakoničtí házenkáři podlehli v 11. kole extraligy v sobotu 2. prosince Lovosicím vysoko 21:36 (11:18) a v polovině základní části tak zůstávají stále poslední s pěti body.

Přitom začátek utkání byl vyrovnaný a domácí byli i střelecky aktivnější. Jenže jejich pokusy končily buď mimo, nebo na brankáři hostů. Mužstva se střídala ve vedení, v 7. minutě to bylo 3:4, ale dva góly Romana Marienky ml. znamenaly obrat na 5:4. Ve 14. minutě to bylo poprvé o dvě branky ve prospěch Lovosic (5:7) a v 17. minutě o tři (6:9). Přitom to mohlo být naopak, Jihočeši do té doby zahodili pět jasných gólovek.

Ve 22. minutě byl stav 9:11, a poté přišla rozhodující pasáž duelu, jak se na pozápasové tiskové konferenci shodli trenéři – domácí Roman Marienka st. a zaskakující kouč hostů Vojtěch Srba (jinak šéf lovosické házené). Lovci vytáhli vedení na poločasových sedm branek (11:18). Strakonice vsítily za osm minut pouhé dvě branky…

Po změně stran po necelých sedmi minutách byl rozdíl už desetigólový (13:23) a v domácí brance Jindřich Mráz vystřídal Jakuba Jareše. Tato změna byla ku prospěchu, nový gólman předvedl několik výtečných zákroků a domácí stáhli ve 45. minutě po trefě agilního Adama Nejdla na 18:25. Jenže soupeř brzy znovu utekl a v poslední desetiminutovce už v klidu skóre navýšil až na konečný rozdíl 15 branek. Strakoničtí hráči úplně odpadli, jejich výkon byl bez šťávy.

Fakta

Extraliga – 11. kolo: Strakonice – Lovosice 21:36 (11:18). Branky: Mošovský 5 (3), Zbíral 4 (1), A. Nejdl 4, Krejčí 3, R. Marienka ml. 2, Pek, Landsinger, Samek 1 – Malý 8, Sýkora 6 (1), Motl 5, Klimt 4, Bouček, Jelínek, Bičiště 3, Kalík 2, Barth, Konárik 1. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 3:6. ŽK: 2:2. Góly ze sedmiček: 4:1. Diváků: 400. Nejlepší hráči zápasu: A. Nejdl – Semerád.