Parádní obrat béčka! Na Slavii prohrávalo o šest gólů, nakonec vyhrálo o čtyři

II. liga mužů

Skalp dalšího pražského týmu! A po skvělém obratu. Béčko strakonických házenkářů vyhrálo i druhé utkání sezony, když v neděli 22. září venku zvítězilo nad Slavií Praha 36:32 (11:17). Spolu s výhrou v úvodním kole nad Lokomotivou Vršovice má tak čtyři body a je v čele tabulky druhé ligy.

Slávistům patřil první poločas, vstup do zápasu měli excelentní. Už ve 4. minutě vedli 4:1, v 8. minutě 7:2 a v 9. minutě 9:3. Hosté si vzali time out a následně se zlepšili. V 15. minutě už byl náskok soupeře jen dvougólový – 10:8, na čemž měl zásluhu Martin Mošovský. Ten dal čtyři z pěti gólů Strakonic.

Potom se zase dařilo domácím, kteří si znovu vypracovali pětibrankový náskok, dvěma trefami opět snížil Martin Mošovský, ale závěr první půle patřil sešívaným, kteří skórovali třikrát a o pauze tak vedli rozdílem šesti branek.

Nástup do druhé půle vyšel Jihočechům fantasticky, čtyřmi trefami během tří a půl minut byli zpátky ve hře. Domácí drželi dvou až tříbrankové vedení, ale chvílemi už to bylo i o pouhý gól. Do závěrečné desetiminutovky vstupovali slávisté při skóre 27:25 a výhodou přesilovky po vyloučení Samuela Miklase. Jenže nakonec to pro ně nebyla žádná výhoda.

Strakoničtí předvedli skvělou pasáž a během tří minut nasázeli pět branek, takže rázem vedli oni o tři góly – stav 27:30 v 54. minutě. V 58. minutě rozdíl narostl na čtyři góly a zůstal takový i po závěrečném hvizdu. Béčko v čele s Martinem Mošovským, který dal 11 gólů, předvedlo skvělý obrat.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „V první půli se projevila naše lehkovážnost. Soupeř byl v okleštěné sestavě a my jsme si mysleli, že snadno zvítězíme. Toto smýšlení nás stálo soustředěnost. Neproměňovali jsme šance, nedařila se střelba z dálky, neměli jsme kvalitu při bránění. Ve druhé půli předvedli skvělé představení Samuel Miklas a Filip Joza, dotáhli jsme se na minimální rozdíl. Potom domácím došly fyzické síly a my jsme duel otočili. Dobře zachytal ve své premiéře Jirka Hála, výbornou obranu předváděli Petr Masák, Mikuláš Bilík a další novic Kamil Chodl. Za druhý poločas zaslouží absolutorium celý tým. Vyzdvihl bych i Martina Mošovského, který svojí neumdlévající snahou pomohl k vítězství.“

II. liga mužů – 2. kolo: Slavia Praha – Strakonice B 32:36 (17:11). Branky: Klouček 12 (3) – Mošovský 11 (5), Miklas 6, Joza 4, Klimeš, Marek, Koudelka 3, Masák 2, Pek, M. Bilík, Lysenko, Strnad 1. Rozhodčí: Ledvinka, Čapek. Vyloučení: 6:3. ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (49. Mička za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 3:5. Diváků: 21.