Parádní obrat! Béčko v půli prohrávalo rozdílem devíti branek, nakonec vyhrálo

II. liga mužů

Po dvou minulých porážkách se hráči strakonického béčka konečně opět radovali. V neděli 7. dubna přivezli dva body ze hřiště čtvrté Lokomotivy Vršovice, kterou v rámci 18. kola druhé ligy porazili 32:30 (9:18) a v tabulce jsou šestí s 16 body.

Vítězství bylo o to cennější, že se Jihočechům povedl parádní obrat. Dokázali dohnat devítibrankové manko z prvního poločasu a nakonec o dva góly vyhrát, když závěr patřil jim a naopak dotahovat museli domácí. Oba mančafty tak prožily jeden poločas hrůzy.

Ten první patřil jasně Pražanům, kteří si postupně budovali náskok a už po deseti minutách vedli 7:2. V 18. minutě byl stav 13:5 a do přestávky 18:9. Po změně stran ale začala velká strakonická stíhací jízda. Deset úvodních minut bylo vyrovnaných a domácí měli osm branek k dobru (stav 23:15).

Následně hosté čtyřmi trefami v řadě snížili a ve 46. minutě to bylo už jen 25:23. Čtyřikrát se prosadil Petr Koudelka, třikrát Martin Mošovský a jednou Josef Vondra. Pak soupeř opět odskočil, ale dva přesné zásahy Martina Mošovského a jeden Tomáše Samka znamenaly deset minut před koncem smírný stav 26:26.

Po time-outu hostů otočil v jejich prospěch poprvé v zápase Martin Mošovský a větší odskočení zařídil dvěma góly Kryštof Lukeš. Stav byl rázem 26:29. Rozdíl se pak držel na dvou až třech brankách, na konci 59. minuty už byl ale těsný stav 30:31. Půlminutu před koncem však přidal Michal Tíkal gólovou pojistku a potvrdil dva body pro mužstvo od Otavy.

Komentář hráče Martina Mošovského: „První poločas byl z naší strany o neproměňování šancí a nekoncentrovanosti v obraně. Soupeři navíc do naší branky padlo vše, inkasovali jsme laciné góly. Domácí nás přehráli úplně suše. Ve druhé půli jsme výrazně zlepšili obranu, v brance něco navíc chytil Matěj Švec a naopak nám začalo do sítě domácích všechno padat. V útoku jsme hráli víc koncentrovaně a bez chyb, navíc také bez vyloučení. Bylo důležité, že jsme nic nevzdali a jakmile jsme se dotáhli, cítili jsme, že by se se zápasem dalo ještě něco udělat. Takový přístup kdybychom měli od začátku, bylo by celé utkání v pohodě. Chybí koncentrace a nastartování se od samého začátku.“

II. liga mužů – 18. kolo: Lokomotiva Vršovice – Strakonice B 30:32 (18:9). Branky: Š. Malý 9 (1) – Mošovský 9 (5), Koudelka 5, Samek 4, Rejžek, Michal Tíkal 3, Strnad 2 (1), L. Hackl, J. Vondra, K. Lukeš 2. Rozhodčí: Knytlová, Sovová. Vyloučení: 3:3. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 1:6.