Pětigólový náskok na bodový zisk nestačil, Strakoničtí doma podlehli Frýdku-Místku

Chance extraliga mužů

Zápas rozehraný na vítězství, jenže po závěrečném hvizdu velké zklamání. Ani na desátý pokus se strakonickým házenkářům nepodařilo bodovat. V 10. kole Chance extraligy v sobotu 28. října doma podlehli Frýdku-Místku 30:32 (18:15), když nezvládli závěrečnou desetiminutovku. V utkání promarnili pětibrankový náskok.

Vstup do utkání Jihočechům nevyšel, na začátku 3. minuty prohrávali 0:3. Ale v 5. minutě už bylo srovnáno na 4:4 a v 9. minutě se domácí poprvé ujali vedení (7:6). Poté se však dostal o dvě branky dopředu soupeř, ovšem Strakonice v následujících minutách výrazně podržel brankář Jindřich Mráz, když chytil čtyři jasné šance za sebou, což znamenalo obrat až na 16:13 ve 28. minutě. S třígólovým vedením šli domácí k poločasové přestávce.

Po změně stran pokračovali v poctivém a zodpovědném výkonu jak v ofenzivě, tak v defenzivě, kdy jim záda opět kryl skvělý Jindřich Mráz. A tak ve 36. minutě poprvé Jihočeši vedli o pět branek (21:16). Tento rozdíl trval až do 45. minuty. Hosté se následně zvedli, k čemuž jim pomohly tři branky v řadě. Výrazně přitvrdili v obraně, takže domácí začali střílet z nepřipravených pozic a navíc soupeře podržel také jejich gólman.

Zápletka byla rázem na světě. Ještě v 52. minutě vedli Strakoničtí 29:27, jenže v dalších třech a půl minutách třikrát inkasovali a rázem to tak byli oni, kdo musel dotahovat. To se čtyři minuty před koncem povedlo po trefě agilního Adama Nejdla na 30:30, jenže to bylo vše. Víc toho hosté nedovolili a sami naopak dvěma přesnými zásahy rozhodli o svém vítězství.

Svěřenci trenéra Michala Zbírala předvedli nejlepší výkon v sezoně. Většinu zápasu byli lepší, hráli zodpovědně a bez chyb, v obraně důrazně. Hosté chvílemi působili, že jsou zlomení a nevědí, co hrát. V závěru ovšem prokázali větší zkušenost a pevnější nervy při zakončení. Měli také o něco více sil, což se ukázalo v konci jako klíčové. Skvělý zápas odehrálo bratrské duo Adam Nejdl – Marek Nejdl, které z hlediště sledoval nejstarší bratr Tomáš Nejdl působící aktuálně v Polsku.

Chance extraliga – 10. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – Pepino SKP Frýdek-Místek 30:32 (18:15). Branky: M. Nejdl 7, A. Nejdl 6, Němec 5, Wildt 4 (2), Landsinger 2, Bernhard, Nolč, Zdychynec, Bičiště, Sedláček, Krejčí 1 – Moješcik 9, Mucha, Choleva 6, Noworyta, Hajko, Mazur, Chelminski 2, Mlotek, Zbránek, Hustopecký 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 3:2. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 2:0. Diváků: 223. Nejlepší hráči utkání: M. Nejdl – Moješcik.

Další výsledky: Maloměřice Brno – SKKP Brno 25:27, Karviná – Lovosice 31:24, Zubří – Hranice 28:23, Jičín – Nové Veselí 27:27, Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje 30:33. Volno měla Kopřivnice.