Po výborném výkonu chyběl jen bodový zisk. Strakoničtí těsně podlehli SKKP Brno

Chance extraliga mužů

Podruhé v sezoně byli strakoničtí házenkáři blízko bodovému zisku. A opět to bylo proti soupeři z Brna. Jenže ani tentokrát jejich výkon na premiérový zápis do tabulky nestačil. V 6. kole Chance extraligy Jihočeši v sobotu 30. září doma podlehli SKKP Handball Brno po velkém boji 25:27 (11:15). I tak si ale vysloužili uznání a potlesk diváků za bojovnost a předvedenou hru.

Důležitý okamžik přišel hned v samotném úvodu. Skóre otevřel po minutě domácí Filip Zdychynec, jenže hned pět sekund nato (v čase 1.11) viděl červenou kartu za faul a zápas pro něj tak skončil. Ve 4. minutě byl stav 4:4, poté si ale hosté tříbrankovou šňůrou vypracovali náskok, který si víceméně udržovali a ve 22. minutě ho navýšili na pět branek (stav 8:13). Ve 27. minutě to bylo dokonce o šest gólů (9:15), jenže Strakoničtí dvěma trefami do přestávky ztrátu stáhli, když jedenáctou branku vstřelil po parádní kombinaci Marek Nejdl čtyři sekundy před sirénou.

Ani po obrátce Jihočeši nic nevzdali. Makali a měli obrovskou touhu s výsledkem ještě něco udělat. Cítili šanci překlopit ho na svoji stranu. Ve 37. minutě vedl soupeř znovu o pět branek (13:18), ale v následné sedmiminutovce domácí zaznamenali čtyři branky za sebou a byli tak zpátky ve hře. Výrazně přitvrdili v obraně, což na soupeře platilo.

Ve 45. minutě se začínalo odznovu, když na 19:19 dal Adam Nejdl ze sedmičky. Hosté si na druhé straně vzali náskok zpět rovněž proměněnou sedmičkou, ovšem to samé následovalo znovu i proti nim, když se opět tváří v tvář brankáři prosadil Adam Nejdl (20:20 ve 47. minutě). Ve 49. minutě bylo do třetice srovnáno, tentokrát díky Michalu Krejčímu, ale pak kralovali v útoku hosté. Prostřídali a zvýšili aktivitu v útoku. A bylo to znát.

Proměnili dva útoky, domácí Marek Nejdl snížil, ale soupeř dalšími dvěma zásahy za sebou odskočil necelých osm minut před koncem na tříbrankový rozdíl (22:25). Poté nezvýšil ze sedmičky Luka Vukićević, následovalo snížení Lukáše Fencla a tři minuty před závěrečným klaksonem mohl znovu ze sedmičky korigovat na jednobrankový rozdíl Adam Nejdl. Jenže tentokrát nedal, hostující gólman byl proti. A tak poslední jiskřička naděje zhasla. Brno si náskok už zkušeně pohlídalo, když na každé straně padlo ještě po jednom gólu.

Strakoničtí předvedli výborný výkon a navázali tak na druhý poločas proti Plzni, který prohráli dva dny předtím jen o dva góly. Tentokrát proti Brnu druhé dějství vyhráli o dvě trefy (14:12). Zdobila je bojovnost a touha porvat se o výsledek. Hráli zodpovědněji, nevytvářeli také tolik chyb jako v minulých duelech. Při troše štěstí mohli pomýšlet na bodový zisk. Dramatické utkání se hrálo ve férovém duchu a bylo napínavé většinu času. A ještě zajímavost – Strakonice nevyužily v zápase dvě sedmičky, Brno nebylo úspěšné dokonce třikrát.

Chance extraliga – 6. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – SKKP Handball Brno 25:27 (11:15). Branky: M. Nejdl 6, Fencl 5, Bičiště 4, A. Nejdl 3 (3), Wildt 3 (2), Krejčí 2, Bernhard, Zdychynec 1 – Kukulovski 6, Matsuoka 5, Vukićević 3 (1), Flajsar, Zahradníček 3, Mahušek, Kocich 2 (1), Ratkovský 2, Žvak 1. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 3:3. ŽK: 1:0. ČK: 1:0 (2. Zdychynec). Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 192. Nejlepší hráči utkání: Fencl – Mahušek.

Další výsledky: Zubří – Maloměřice Brno 34:17, Jičín – Talent tým Plzeňského kraje 34:37, Kopřivnice – Hranice 33:20, Karviná – Dukla Praha 27:25, Frýdek-Místek – Lovosice 34:34. Volno mělo Nové Veselí.