Starší dorostenky deklasovaly Chomutov, soupeřkám dovolily vstřelit jen 14 branek

II. liga starších dorostenek

Roli favoritek opět potvrdily. Strakonické starší dorostenky si v neděli 28. ledna připsaly desáté vítězství, když ve 12. kole druhé ligy porazily předposlední Chomutov na jeho hřišti 38:14 (15:6). V čele tabulky mají tříbodový náskok a ještě utkání k dobru.

Jihočešky od začátku vedly, ale soupeřky sympaticky držely krok. Ovšem jen první čtvrthodinu, po které byl stav 4:5. Poté přišla šestigólová šňůra Strakonic, kdy se třikrát prosadily Nela Švecová a Nikola Benešová. Takže ve 22. minutě byl stav 4:11. Poločas nakonec hostující hráčky vyhrály rozdílem devíti branek.

Hned po změně stran navýšily Strakonice náskok na 11 gólů a ten postupně vylepšily až na 15 branek ve 43. minutě (stav 12:27). Následně až do konce zápasu už domácím dovolily vsítit pouze dvě branky a samy jich nasázely jedenáct, takže duel proměnily v jednoznačnou záležitost.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Výsledek je uspokojující, ale herní projev byl velice matný. Zápas nebyl nějak zvlášť pohledný, ale tak to někdy je. V úvodu se děvčata potýkala s nepřesnou střelbou a nepřipravenou kombinací. To pramenilo z nedostatečného pohybu a pomalého tempa hry. Standardní parametry dokázala představit až v samém závěru utkání. Pozitivem byla rotace na postech a ukázka univerzálnosti vybraných hráček.“

II. liga starších dorostenek – 12. kolo: Chomutov – Strakonice 14:38 (6:15). Branky: Machačná 4 (1) – N. Švecová 11 (1), Benešová 11, Houšková 4 (1), Kreuzerová 4, Stranevová 3 (1), L. Švecová 2 (1), E. Remešová 1 (1), Matějková, Horažďovská 1. Rozhodčí: Hart, Taborschki. Vyloučení: 2:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:5.