Strakonické béčko na Úvaly nestačilo, tým podle kouče trápilo proměňování šancí

II. liga mužů

Béčko strakonických házenkářů podruhé v sezoně poznalo hořkost porážky. V 6. kole druhé ligy podlehli svěřenci trenéra Romana Nejdla v sobotu 21. října Sokolu Úvaly na jeho hřišti 24:30 (10:12). V tabulce spadli na šestou příčku.

Jihočeši celý zápas víceméně dotahovali, vedli pouze dvakrát. Poprvé v 19. minutě, kdy po sérii tří branek otočili z 5:3 na 5:6. Potom však domácí odskočili na 8:6 a ve 27. minutě na 12:8. Hosté do pauzy alespoň stáhli na dvoubrankové manko. Hned po změně stran ale vyrovnali a na další dva góly soupeře odpověděli třemi trefami, takže ve 36. minutě vedli 15:14.

Poté už však byli domácí stále vpředu, Strakoničtí dokázali maximálně vyrovnat. Naposledy ve 43. minutě na 19:19, v dalším průběhu si Úvaly vypracovaly třígólové vedení a následně až sedmigólové, díky čemuž si pohlídali zisk dvou bodů.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Opět nás trápila stará bolest – proměňování gólových příležitostí. Při vyrovnaném průběhu nám domácí vždy dokázali odskočit na dvě až tři branky a nás stálo spoustu sil napravovat chyby a neproměněné tutovky. A v závěru nám pak chyběly. I přes prohru výborně zachytal Matěj Švec, velmi dobře zahrál Petr Klimeš a Roman Rejžek, ve druhé půli měl dobrou střelbu benjamínek Josef Vondra. Obrovskou energii odevzdal Martin Mošovský, bohužel obklopen mladíky zůstal často ve své snaze osamocen. Po zranění neztratil nic ze svého důrazu a rychlosti Petr Masák. Škoda, chybělo pár gólíků a mohlo být veseleji…“

FAKTA

II. liga mužů – 6. kolo: Úvaly – Strakonice B 30:24 (12:10). Branky: Seidl 7 (3) – Mošovský 8 (2), Klimeš 6, J. Vondra 4, K. Lukeš 3, Rejžek, Joza, Šniager 1. Rozhodčí: Šulc, Oškera. Vyloučení: 3:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:2. Diváků: 75.