Strakoničtí drželi s Brnem krok celý zápas, nakonec prohráli o čtyři branky

Chance extraliga

Vyhráli první poločas, v tom druhém už ale nestačili. Strakoničtí házenkáři na úvod jarní části Chance extraligy odehráli velmi dobrý zápas na hřišti ambiciózního SKKP Brno, s nímž svedli vyrovnanou partii. Stejně jako na podzim! Nakonec v 19. kole podlehli ve středu 31. ledna rozdílem čtyř branek 25:29 (11:10). Na podzim se stejným soupeřem doma padli obdobně – 25:27.

Začátek utkání patřil domácím, kteří si rychle vytvořili tříbrankový náskok, ovšem po necelé čtvrthodině hry bylo srovnáno (5:5). Poté hosté dotahovali jednogólový náskok soupeře, ale ve 25. minutě se poprvé ujali trefou Ondřeje Sedláčka vedení (stav 9:10).

Domácí srovnali, ale čtrnáct sekund před přestávkou vrátil Jihočechům vedení Adam Bernhard. Brněnští pak ještě nevyužili možnost vyrovnat, když Martin Kocich neproměnil sedmičku. Byl to druhý sedmimetrový hod Moravanů, který v prvním dějství nezužitkovali.

Po změně stran si Strakoničtí ještě dvakrát užili vedení, potom už ale převzali otěže domácí. Ve 35. minutě vyrovnali a během necelých tří minut přidali další tři branky a odskočili na 16:13. Hosté ale bojovali a nejprve se ve 40. minutě dotáhli na rozdíl branky (17:16) a ve 42. minutě bylo vyrovnáno na 18:18.

Jenže znovu následovala tříbranková domácí série a odskočení, na které už tým od Otavy reagovat nedokázal. Dotáhl se maximálně na dvě branky, ovšem v 54. minutě už „padal“ o čtyři (stav 24:20), a to ještě domácí David Šůstek nevyužil sedmičku (Brno neproměnilo v zápase ani jednu ze tří). Závěr si domácí zkušeně pohlídali, rozdíl nakonec zůstal čtyřbrankový.

Chance extraliga – 19. kolo: SKKP Handball Brno – HBC JVP Strakonice 1921 29:25 (10:11). Branky: Bosák 6, Kocich, Čorić 5, Vukićević 4, Stein 3, Tóth 2, Kukulovski, Kolečkář, Šůstek, Zahradníček 1 – A. Nejdl 5, Sedláček 4 (2), Bernhard, Nolč, Němec, Landsinger 3, Bičiště, Wildt 2. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Vyloučení: 5:2. ŽK: 2:0. Góly ze sedmiček: 0:2. Diváků: 250.

Další výsledky: Hranice – Kopřivnice 24:25, Dukla Praha – Karviná 21:29, Talent tým Plzeňského kraje – Jičín 36:34, Lovosice – Frýdek-Místek 32:29, Maloměřice Brno – Zubří 25:30. Volno mělo Nové Veselí. Dohrávka 15. kola: Dukla Praha – Frýdek-Místek 38:32.