Strakoničtí náskok ve Frýdku neudrželi, nakonec o porážce rozhodl jediný gól

Chance extraliga

Byli blízko překvapení! Po bodovém zisku ve 23. kole Chance extraligy sahali v neděli 25. února strakoničtí házenkáři. S Frýdkem-Místkem sehráli na jeho hřišti více než vyrovnanou partii, štěstí se ale nakonec přiklonilo k domácím. Těm Jihočeši podlehli smolně o jediný gól 33:34 (19:15) a zůstávají tak v tabulce nadále dvanáctí s šesti body.

Duel hodně připomínal první vzájemný souboj na podzim. Také v něm Strakoničtí vedli už o čtyři branky, jenže nezvládli závěr a padli 30:32. Bylo to pro ně tedy v odvetě silné déjà vu. Navíc soupeř tentokrát dohrával po dvou červených kartách bez dvou vyloučených, což nahrávalo hostům, ale ani napodruhé dobře rozehrané utkání ke zdárnému konci nedotáhli.

Po vyrovnaném úvodu převzaly otěže Strakonice a držely si stále dvou až tříbrankový náskok. Ve 25. minutě se poprvé utrhly na čtyři góly, tímto rozdílem opanovaly první dějství. V tom druhém byly ve vedení jen do 42. minuty, kdy domácí srovnali na 24:24. A začala přetahovaná. Za další dvě minuty už vedl soupeř, který v 52. minutě náskok navýšil na 30:28. Jenže Jihočeši třemi přesnými zásahy v řadě otočili a stav byl 30:31. To běžela 54. minuta.

V 56. minutě viděli domácí dvě červené karty v rozmezí necelé půlminuty, obě za tři vyloučení. A dokázali srovnat, ale vedení hostům vrátil Martin Němec ze sedmičky. Na to odpověděl domácí Jakub Rumian rovněž využitou sedmičkou a navíc následně přidal další gól ze hry. Minutu před koncem vyrovnal na 33:33 Adam Nejdl, jenže Alexandr Moješcik necelou půlminutu před sirénou vrátil Frýdku-Místku těsné vedení. Strakoničtí ještě měli poslední útok a dokázali vystřelit, ale neúspěšně. A tak odjeli s prázdnou… Za zmínku stojí start Tomáše Samka, který Jihočechům vypomohl.

Chance extraliga – 23. kolo: Pepino SKP Frýdek-Místek – HBC JVP Strakonice 1921 34:33 (15:19). Branky: Moješcik 12 (2), Rumian 6 (1), Gřešek, Zbránek 5, Noworyta 3, Choleva 2, Hajko 1 – A. Nejdl 12 (5), Sedláček 10, Němec 5 (1), Bernhard 3, Mráz, M. Nejdl, Wildt 1. Rozhodčí: Blanár, Opava. Vyloučení: 7:7. ŽK: 2:0. ČK: 2:0 (56. Noworyta a Zbránek za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 3:6. Diváků: 421.

Další výsledky: SKKP Brno – Maloměřice Brno 26:21, Lovosice – Karviná 29:29, Nové Veselí – Jičín 38:23, Talent tým Plzeňského kraje – Dukla Praha 38:37, Hranice – Zubří 24:32. Volno měla Kopřivnice. Dohrávka 15. kola: Talent tým Plzeňského kraje – Nové Veselí 32:28.