Strakoničtí prohráli u mistra o 21 gólů, nevyužité šance je stály lepší výsledek

Chance extraliga

Nejtěžší výjezd sezony mají za sebou. Strakoničtí házenkáři v úterý 3. září zahájili nový ročník Chance extraligy na hřišti mistrovské Karviné. Soupeř v předehrávce 1. kola jednoznačně potvrdil roli favorita, Jihočeši odjeli poraženi rozdílem 21 gólů – 19:40 (9:24).

Vedení si hosté užili jen jednou, když na začátku 2. minuty proměnil sedmičku Adam Bernhard a otevřel skóre zápasu. Potom už ale začali kralovat domácí, kteří se v koncovce maximálně prosazovali a výsledkem bylo 24 inkasovaných branek Strakonických. Sami jich dali devět, když navíc ještě zahodili dvě sedmičky.

Druhá půle se odehrávala ve stejném duchu, i když byla o něco vyrovnanější a Jihočeši ji prohráli jen o šest gólů. V celém utkání však dopláceli na neproměňování šancí, výsledek mohl být mnohem příznivější, kdyby byli v zakončení efektivnější. Domácí trenér Michal Brůna šetřil opory a od úvodních minut vyslal do hry hráče širšího kádru.

Miroslav Vávra, předseda HBC Strakonice 1921: „Hned od příchodu do haly bylo ve všem znát, že jsme přijeli na hřiště úřadujícího mistra extraligy. Karvinští dodrželi to, co deklarovali – tedy že nastoupí s hráči, kteří nejsou v základní sestavě. I v této sestavě dominovali, byli rychlejší a dynamičtější. Nás zdobilo, že jsme dokázali domácí obranu přehrát, ale neproměnili jsme celou řadu vyložených šancí. To nás stálo lepší výsledek. Ztroskotali jsme buď na gólmanovi, nebo jsme branku vůbec netrefili. Pramení to podle mě z únavy hráčů, zakončení pak není tak přesné. Na takového soupeře je totiž potřeba hrát na sto deset procent a síly postupem času ubývají. Karviná nás ve všech herních činnostech přehrála a zaslouženě zvítězila.“

Chance extraliga – 1. kolo: HCB Karviná – HBC Strakonice 1921 40:19 (24:9). Branky: Košťálek 9, Prašivka, Křístek 6, Blyzniuk 5 (2), Široký, Bajer, Franc 3, Užek, Nantl 2, Harabiš 1 (1) – A. Nejdl, Němec 4, M. Nejdl 3, Wildt 2 (1), Landsinger 2, Bernhard 1 (1), Fencl, Bičiště, Michal Tíkal 1. Rozhodčí: Beneš, Kubis. Vyloučení: 2:3. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 3:2. Diváků: 562.

Další výsledky: Zubří – Nové Veselí 32:33, Kopřivnice – Jičín 28:27, Lovosice – Dukla Praha 33:33, SKKP Brno – Maloměřice Brno 33:24, Frýdek-Místek – Talent tým Plzeňského kraje 23:22.

Titulní foto: HCB Karviná (c)