Strakoničtí se rozloučili s extraligovou sezonou porážkou doma s Novým Veselím

Chance extraliga, play-out

Nerozloučili se tak, jak chtěli. Tedy ideálně výhrou. Jenže ani ne alespoň bodovým ziskem. Strakoničtí házenkáři udělali tečku za extraligovou sezonou 2022/2023 domácí porážkou. Ve středu 3. května podlehli v 9. kole play-out Novému Veselí 25:31 (14:18).

V pětičlenné nadstavbě o záchranu tak obsadili třetí místo s bilancí čtyři výhry – čtyři porážky. V předstihu už měli jistotu záchrany v nejvyšší soutěži a se soupeřem, jemuž rovněž o nic nešlo, hráli už jen o čest. V závěrečném 10. kole play-out mají Strakoničtí volný los, po něm se ale už v pořadí týmů nic nezmění.

Nové Veselí přijelo na jih Čech s mladým mužstvem, které mělo chuť a hrálo na vítězství. Naopak domácím jako by motivace chyběla. V utkání ani jednou nevedli, dvakrát pouze dokázali vyrovnat, a to pouze v úvodu duelu. Od stavu 5:5 v 9. minutě utekli hosté na 5:8 a chvíli nato si vypracovali čtyřbrankové vedení.

Strakoničtí se v 18. minutě přiblížili na dva góly (10:12), jenže pak soupeř znovu odskočil, a to na pět branek. Do přestávky svěřenci trenéra Michala Zbírala z manka umazali jediný gól.

Vstup do druhého dějství se Jihočechům vůbec nepovedl, úvodní šestiminutovku prohráli 1:5, stav byl tedy 15:23. Až do konce utkání se ale dokázali přiblížit maximálně na šest branek, tento rozdíl nakonec svítil na ukazateli skóre i po závěrečném hvizdu.

Zápas přinesl i jedno loučení. V áčku už dál nebude pokračovat kapitán Tomáš Pek. Své působení v nejvyšší soutěži zakončil gólovou trefou pět sekund před sirénou, kdy se trefil ze sedmičky…

Chance extraliga, play-out – 9. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – TJ Sokol Nové Veselí 25:31 (14:18). Branky: Sedláček 4 (4), Bičiště 4, Pek 3 (1), Nový 3, A. Nejdl, Němec, Landsinger 2, Kaplan, Fencl, M. Nejdl, Krejčí, Wildt 1 – Tomášek 8, Halíček 5 (2), Krejz 4, Popela, Flajsar 3, Navrátil, Bendicsek 2, Bartůněk, Hajko, Gregorovič, Štohanzl 1. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Vyloučení: 3:5. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 210. Nejlepší hráči utkání: Pek – Krejz. Výsledek dalšího utkání: Maloměřice Brno – Kopřivnice 32:32.