Strakoničtí trápili Duklu do posledních sekund, sahali dokonce po zisku bodu

Chance extraliga mužů

O velké překvapení se málem postarali strakoničtí házenkáři v 17. kole Chance extraligy. Ve středu 13. prosince sahali po zisku bodu na hřišti šesté Dukly Praha. Nakonec na něj ale jen těsně nedosáhli, prohráli o jediný gól 39:40 (17:20).

Ačkoli byli Pražané jasným favoritem, Jihočeši s nimi drželi krok po celý zápas. Na začátku utkání hosté dvakrát vedli, ale pak převzali otěže domácí a v 16. minutě měli šestibrankový náskok (12:6) a ve 21. minutě dokonce osmigólový (15:7). Strakonické to ale nezlomilo. Závěr první půle jim vyšel a stáhli do přestávky manko o pět gólů na hratelné tři branky (20:17).

Po změně stran se hosté přiblížili na dvě trefy (stav 23:21 ve 37. minutě), ale Dukla vzápětí čtyřmi zásahy v řadě náskok navýšila. Pak se hrálo dlouho gól za gól, aby v 50. minutě činilo manko mezi oběma týmy opět přijatelné a hratelné tři branky (33:30). To platilo ještě na začátku 58. minuty, kdy bylo skóre 39:36.

Strakoničtí následně předvedli parádní finiš. Dvě minuty před koncem dal domácí Michal Tonar ze sedmičky čtyřicátý gól svého celku, ale to bylo ze strany Pražanů až do konce vše. Vzápětí snížil David Bičiště, minutu po něm skóroval Ondřej Landsinger a 23 sekund před sirénou dal Marek Nejdl na 40:39! Naděje žila. Dukla si však závěr pohlídala a time-out strakonického trenéra Michala Zbírala sekundu před koncem už nic nezměnil.

Jihočeši odehráli další výbornou partii se silným protivníkem. A ne poprvé dokázali vyhrát druhý poločas, tentokrát v poměru 22:20. Tečku za rokem 2023 udělají v neděli 17. prosince od 18 hodin na hřišti mistrovské Plzně.

Chance extraliga – 17. kolo: HC Dukla Praha – HBC JVP Strakonice 1921 40:39 (20:17). Branky: Tonar 7 (4), Josef, Dokoupil 5, Březina, Křístek, Hrubý 4, Vojtela, Erebai, Hlinka 3, Petržala, Rakouský 1 – Sedláček 6 (2), Němec, Landsinger 6, A. Nejdl, M. Nejdl 4, Nolč, Bičiště, Krejčí 3, Bernhard, Wildt 2. Rozhodčí: Čapek, Veselý. Vyloučení: 3:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:2. Diváků: 75.

Další výsledky: Zubří – Karviná 32:28, Talent tým Plzeňského kraje – Kopřivnice 32:20, SKKP Brno – Frýdek-Místek 29:31, Hranice – Nové Veselí 19:21, Maloměřice Brno – Jičín 22:31. Volno měly Lovosice.