Strakoničtí v Lovosicích padli o devět gólů, vyšla jim jen úvodní čtvrthodina zápasu

Chance extraliga

Rozdílem devíti branek prohráli strakoničtí házenkáři v Lovosicích, kde se v pátek 9. února představili v rámci 21. kola Chance extraligy. Domácím Lovcům, kterým patří v tabulce třetí příčka, podlehli 29:38 (16:22).

Jihočeši vlétli do utkání a začátek se odehrával v jejich režii. Už v 5. minutě vedli o dvě branky, soupeř musel dotahovat celou úvodní čtvrthodinu. V 15. minutě byl stav 9:10. Následně se ale domácím za necelé dvě a půl minuty povedla čtyřbranková šňůra znamenající obrat na 13:10. Rozdíl ve skóre pak vylepšili ve 22. minutě na pět gólů (17:12) a v poslední minutě prvního dějství na šest branek (22:16).

Po změně stran se deset minut hrálo gól za gól, potom se Lovcům opět podařilo vsítit čtyři branky za sebou a odskočit ve 45. minutě na 32:23. Ve 49. minutě to bylo už o deset (34:24), následné tři přesné zásahy Strakonických znamenaly ale korekci. Závěrečná pětiminutovka ovšem patřila domácím, kteří v ní odskočili na konečný devítibrankový rozdíl.

Chance extraliga – 21. kolo: HK FCC Město Lovosice – HBC JVP Strakonice 1921 38:29 (22:16). Branky: Chotěborský 8 (4), Hniďák 8, Kupa 5 (1), Trkovský 4, Dikhaminjia, Stach 3, Holubec, Vojíř 2, Motl, Bednařík, Horák 1 – Němec 7 (4), A. Nejdl 6, Sedláček 5, Nolč 4, Landsinger 3, M. Nejdl 2, Bičiště, Wildt 1. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 4:4. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 5:4. Diváků: 450.

Další výsledky: SKKP Brno – Karviná 22:30, Nové Veselí – Kopřivnice 26:29, Dukla Praha – Maloměřice Brno 37:29, Talent tým Plzeňského kraje – Zubří 26:23, Hranice – Jičín 23:25. Volno měl Frýdek-Místek.