Titul je doma! Starší žákyně HBC se staly mistryněmi republiky

Žákovská liga starších žákyň

Dokázaly to! Titul mistryň republiky v kategorii starších žákyň patří pro sezonu 2018/2019 házenkářkám Strakonic. Ty tak dotáhly dobře rozjetou sezonu do úspěšného konce. I přesto, že poprvé poznaly porážku, a to hned dvakrát. Zvládly ale nejdůležitější zápas, přímý souboj se Slavií Praha o konečné prvenství. Konečným vítězstvím v Žákovské lize tak přepsaly historii oddílu.

K 6. kolu, které se hrálo v sobotu 11. května, odjížděl tým vedený trenérem Miroslavem Vávrou do Chebu s náskokem čtyř bodů. Jenže hned v úvodním souboji s jedenáctou Žirovnicí prohrály Jihočešky rozdílem jediné branky 18:19 (8:9). Zápas jim totálně nevyšel. Náskok na Slavii se tak ztenčil na dva body a bylo jasné, že rozhodne vzájemný duel.

Na něj se družstvo naladilo suverénní výhrou 27:11 (12:4) nad třináctou Olomoucí, když ještě v 7. minutě byl stav 4:4, ale pak soupeřky 16 (!) minut neskórovaly a náskok Strakonic narostl na 18:4. A ve zbylých osmi minutách už to bylo víceméně gól za gól. Slavia předtím porazila v pohodě Cheb a poté s obrovským štěstím Žirovnici o dva góly, když soupeřky dlouho sahaly minimálně po bodu a zle sešívaným zatápěly.

Přesně ve 14 hodin odstartoval klíčový souboj sezony. Ten plně ukázal, kdo byl v sezoně pánem. Strakonice od začátku dřely v obraně a v útoku šly dravě za každým gólem. Byl to úplně jiný tým než na úvod hracího dne. Tohle byly Strakonice, které předtím z dvaceti zápasů ztratily jen jednou remízou.

Už po minutě tým od Otavy vedl 2:0 a Slavia si vzala time out, ovšem bez efektu. Po pěti minutách Jihočešky vedly 5:1 a následně 8:3, když za tohoto stavu chytila gólmanka Nikodemová sedmičku. A tak skóre vyrostlo už na velmi nadějných 11:4 a sedmibrankový rozdíl Strakonice udržely díky trefě Vávrové tři sekundy před přestávkou.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Za stavu 15:8 Slavia opět nevyužila sedmičku, když se znovu vyznamenala strakonická brankářka. Ve 25. minutě dala Kadlecová na desetigólový rozdíl (18:8) a ten vydržel až do závěrečného klaksonu (24:14). A tak ruce trenéra Miroslava Vávry mohly vyletět vzhůru ve vítězném gestu a s ním se radovaly pochopitelně i jeho svěřenky. Shrnuto – na hřišti byl jen jeden tým, který dominoval!

V posledním utkání už tedy Jihočeškám o nic nešlo a bylo to znát. Chebu totiž podlehly 9:13 (4:6). Chyběl zápal, navíc kouč protočil sestavu. Titul mistryň je však přesto ve správných rukách!!!