Trenér béčka po vítězném derby: Jen víc takových pohodových zápasů

Dvě ze tří. Uplynulá tři jihočeská derby v řadě zvládlo druholigové béčko mužů ze dvou třetin. Pokaždé uspělo v domácím prostředí s posíleným týmem. Po vítězství nad Třeboní (28:25) a následné porážce s vedoucí Lokomotivou České Budějovice (23:34) zakončilo jihočeskou sérii proti Spartaku Sezimovo Ústí, s nímž si v sobotu 6. dubna v rámci 18. kola druhé ligy poradilo lehce 30:22 (16:10).

V tabulce se tak mužstvo od Otavy vyhouplo z posledního místa na aktuální devátou pozici, kde má deset bodů. O bod méně má právě Sezimovo Ústí a Havlíčkův Brod.

Trenér Michal Fencl označil vítězství jako pohodové. Podíl na tom opět měly posily (Michal Zbíral, Filip Zdychynec a Filip Lukeš). „Od začátku jsme si vytvořili dvou až třígólový náskok, který vyrostl postupně až na šest branek. Ke konci utkání skóre narostlo ještě více,“ zmínil kouč.

Za první půli chválil brankáře Petra Šejvla, zlepšení ale ukázalo celé mužstvo. „Obrana fungovala, útok nebyl špatný, výsledek odpovídá. Zápas se nám povedl se vším všudy. Jen víc takových pohodových utkání,“ konstatoval Michal Fencl.

II. liga mužů – 18. kolo: Strakonice B – Sezimovo Ústí 30:22 (16:10). Branky: Zbíral 8 (2), Lukeš, Chvosta 5, Halgaš 4, Kvěch 3, Schwarz 2, Narin, Brůček, Harant 1 – Přibyl, Zůbek 5. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 1:3. ŽK: 3:2. Góly ze sedmiček: 2:0. Diváků: 152.