Trenérka: Byly jsme rovnocenný soupeř, Slavii jsme nedarovaly vítězství zadarmo

II. liga mladších dorostenek

Dalším soupeřem se zvučným jménem, který k Otavě dorazil prověřit mladší dorostenky HBC Strakonice, byla záloha Slavie Praha. Té v sobotu 28. října podlehly v 7. kole druhé ligy 26:35 (16:19). Vzhledem k faktu, že se nehrál zápas starších dorostenek, využily trenérky pomoci hráček ročníku 2007.

Slavného soupeře se Jihočešky tentokrát rozhodně nezalekly a odehrály s ním poměrně vyrovnané utkání. V úvodu jim sice Pražanky mírně odskočily, ale ztrátu vzápětí dohnaly. Soupeřky opět odskočily a domácí tým je stále vytrvale stíhal po celý první poločas až do přestávky, na kterou odcházel za přívětivého stavu 16:19. S tím se rozhodně ještě dalo pracovat.

Ani do druhého dějství nevstoupily Strakonice špatně a až do 39. minuty se držely na dostřel (20:23). Pak ovšem přišel kritický moment, kdy přestaly proměňovat šance a Slavia domácím za šest minut vstřelil šest branek v řadě (46. minuta – 20:29). Z tohoto stavu už se bohužel nedostaly a pouze udržely skóre těsně pod rozdílem deseti gólů.

Komentář trenérky Evy Krausové: „Ačkoli výsledek vypadá poměrně jednoznačně, obraz hry takový rozhodně nebyl. Myslím, že jsme se postavily Slavii jako rovnocenný soupeř a vítězství jí nedarovaly zadarmo. V utkání byla citelně znát přítomnost hráček ročníku 2007, a to zejména v obranné fázi. Ani věkově mladší hráčky se však tentokrát soupeře zvučného jména nezalekly a statečně bojovaly. Střelecky nás táhly zejména Nela Švecová a Kristýna Hejtmánková, dařilo se rovněž hráčkám na postech křídel.“

II. liga mladších dorostenek – 7. kolo: Strakonice – Slavia Praha B 26:35 (16:19). Branky: N. Švecová 6 (2), Hejtmánková 5, Vršecká, Moravcová 3, Uhlíková, Kreuzerová 2, Němcová, A. Remešová, Nepodalová, Kozáková, E. Remešová 1 – Háječková 12 (2). Rozhodčí: Kříženecký, Václavík. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 2:2. Diváků: 85.