V Českém poháru konečná ve 3. kole, Strakoničtí nestačili na Havlíčkův Brod

Český pohár mužů

Strakoničtí házenkáři v Českém poháru končí. Stopku jim v dohrávaném utkání 3. kola ve středu 18. října vystavil druholigový Havlíčkův Brod, který na domácí půdě zvítězil 34:23 (11:12). Působení Jihočechů v soutěži tak mělo jednozápasové trvání.

K utkání za HBC nastoupili v drtivé většině hráči, kteří hrají za béčko, a tak šlo víceméně o souboj soupeřů, kteří se potkají ve druhé lize. Mladý tým dokázal na začátku otočit duel na svoji stranu a vedl o jednu branku, ovšem po čtyřbrankové sérii od 11. do 16. minuty domácí odskočili na 8:5 a třígólové manko se hostům povedlo smazat až tři minuty před přestávkou po trefách Kryštofa Lukeše a Josefa Vondry, kteří shodně dali po dvou gólech a zařídili tak těsný poločasový náskok Strakonic 12:11.

Druhé dějství hostům hodně nevyšlo. Soupeř prakticky okamžitě skóre otočil ve svůj prospěch, ve 38. minutě byl stav 18:15. Následně Havlíčkův Brod vsítil pět gólů v řadě, na což ve 45. minutě reagoval trefou pouze Adam Novák, aby vzápětí přišla čtyřbranková šňůra domácích na 27:16. Strakoničtí už více reagovat nedokázali a podlehli nakonec vysoko o 11 branek.

Ve strakonickém dresu se gólově prosadilo všech deset hráčů, dále byli na soupisce brankáři Pavel Šniager a Matěj Švec. Havlíčkův Brod vyřadil i třetího soupeře a v osmifinále vyzve prvoligový Vsetín.

Český pohár mužů – 3. kolo: Havlíčkův Brod – Strakonice 34:23 (11:12). Branky: Ondrouch 11, Zich 6, Brabec 5, Plodík 3, M. Musil, P. Fišer, J. Musil, Rezek 2, Parkan 1 (1) – K. Lukeš 8, Michal Tíkal 4, Koudelka 2 (2), M. Bilík, J. Vondra 2, Chodl 1 (1), Novák, Joza, Klimeš, Strnad 1. Rozhodčí: Kräuter, Ulrychová. Vyloučení: 5:1. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 1:3. Diváků: 121.