Z výhry a obecně z herního projevu máme radost, hodnotil kouč starších dorostenek

II. liga starších dorostenek

Nadále suverénním způsobem si počínají ve druhé lize strakonické starší dorostenky. V sobotu 10. února si do tabulky připsaly dvanácté vítězství, když ve 14. kole doma deklasovaly třetí Náchod 31:14 (16:8). S náskokem tří bodů jsou stále jasně v čele soutěže.

Jihočešky v úvodu prohrávaly, pak vedly o dvě branky, ale v 9. minutě bylo srovnáno (4:4). Poté vsítily do 21. minuty osm branek, soupeřky jedinou, takže rozdíl ve skóre výrazně narostl (stav 12:5). Do přestávky se zvýšil na osm gólů. První desetiminutovku druhé půle ovládly Strakonice v poměru 6:1 (navíc neproměnily sedmičku), takže ve 40. minutě byl stav 22:9. Po dvou trefách hostujícího celku přišla sedmibranková šňůra domácích a stav 29:11 v 51. minutě. Závěr vyhrál Náchod nakonec 3:2.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Z výhry a obecně z herního projevu máme radost. Obrana fungovala přirozeně klidně, ale se správnou agresivitou a pohybem, doplněná kvalitním výkonem brankářky. Díky tomu se dařil rychlý přechod do útoku. Ten byl někdy zbytečně zbrklý s nepřipravenou střelbou, ale jinak se dařila domluvená taktika a kombinace nacvičovaná v týdnu. Opět bych chtěl poděkovat všem hráčkám a speciálně holkám hrající zápas za mladší dorostenky těsně před naším utkáním.“

FAKTA

II. liga starších dorostenek – 14. kolo: Strakonice – Náchod 31:14 (16:8). Branky: Benešová 10, N. Švecová 6, E. Remešová 5, Kreuzerová 4, Stranevová, Horažďovská 2, Šulcová, Matějková 1 – Kosinková 4 (1). Rozhodčí: Pražák, Varga. Vyloučení: 0:1. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 0:1. Diváků: 56.