Za Tomášem Nejdlem na zápas polské Orlen Superligy

V sobotu vyrazili Roman, Mirka, Marek a Vendy (na snímku 2. zprava Tomášovo přítelkyně Bára) za Tomášem do Polska a shlédli utkání Energa MKS Kalisz – Górnik Zabrze (Lukáš Mořkovský, který přestoupil ze Zubří). Domácí proti 3. týmu Orlen Superligy podali heroický výkon a po zásluze vyhráli 32:27. V parádní kulise vytvořené necelou 1000 diváků, v nádherné hale házenkáři Energa MKS Kalisz se tak postarali o překvapení.

V sobotu v aréně svěřenci Rafała Kuptela ve velkém stylu porazili třetí celek tabulky ORLEN Superligy, Górnik Zabrze 32:27. Byl to zdaleka nejlepší zápas v podání kališnických házenkářů v této sezóně. Domácí zaskočili favorizovaného soupeře houževnatou a dobře organizovanou obranou, díky níž po deseti minutách prohrávali pouze o jednu branku a na druhé straně zaznamenali čtyři zásahy. Vedení nepustili až do konce soutěže a plně kontrolovali průběh utkání.

V závěru prvního poločasu hráči Kališe zvýšili náskok hostů (13:9) a na začátku druhé části hry naznačili svou jasnou dominanci. Ve 40. minutě, kdy se do prázdné branky trefil Mateusz Kus, to bylo již 19:13. Naopak čtvrt hodiny před koncem jejich náskok narostl na osm bodů (23:15) – nejprve přesně hodil Gracjan Wróbel a po chvíli přidal další branku Matija Starcević, bezchybně ze sedmimetrového hodu. Hráči Zabrze v čele s Tomaszem Strząbałou, který je na Prosně dobře známý, byli bezradní, dělali stále více chyb a ztráty se jim nedařilo dohnat. Zásluhu na tom měl i výborný mezi tyčemi branky Krzysztof Szczecina z Kaliszu, který zneškodnil jedenáct pokusů soupeře a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Domácím neuškodila ani chvilková nepozornost v závěru utkání. Gracjan Wróbel a Miłosz Bekisz udělali tečku za utkáním a stanovili skóre na 32:27. Byli také nejefektivnějšími hráči v řadách Energa MKS, když vstřelili šest, respektive pět branek. Mezitím se Dawid Molski, který v sobotu debutoval v barvách týmu z Kališe, zapsal do střelecké listiny třikrát.

Pro hráče Kalisze to byla třetí výhra v letošní sezoně ORLEN Superligy. Třetí v tabulce Górnik naopak utrpěl teprve druhou porážku. O další vítězství budou hráči Kalisze bojovat v pondělí 23. října. V 18:00 se ve venkovním utkání střetne s týmem Grupa Azoty Unia Tarnów.

Energa MKS Kalisz – Górnik Zabrze 32:27 (14:11)

Energa MKS: Szczecina 1 – Wróbel 6, Bekisz 5, Starcević 5, Góralski 4, Molski 3, Nejdl 3, Krępa 2, Kus 2, K. Pilitowski 1, Biernacki.
Kary: 12. min. Rzuty karne: 4/4.

Górnik: Ligarzewski, Liljestrand – Minotskyi 6, Artemenko 4, Kaczor 3, Mauer 3, Morkovsky 3, Przytuła 2, Szyszko 2, Bachko 1, Ilchenko 1, Tokuda 1, Wąsowski 1, Bogacz, Krawczyk.
Kary: 12. min. Rzuty karne: 2/5.

Sędziowali: Jakub Mroczkowski (Sierpc) i Sebastian Patyk (Warszawa)